Czy to najgłupsza kradzież w historii Polski? Spowodowali straty na 2,5 tys. zł, ale wartość skradzionych rzeczy była prawie... zerowa

„Jeśli kraść, to miliony!” – to powiedzenie jest w naszym kraju znane od dawien dawna. Nie wzięło go sobie jednak do serca dwóch Panów w wieku 52 i 48 lat którzy zdecydowali się na najgłupszą chyba kradzież w historii Polski. To co padło ich łupem zdziwiło nawet policjantów. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Czy to najgłupsza kradzież w historii Polski? Spowodowali straty na 2,5 tys. zł, ale wartość skradzionych rzeczy była prawie… zerowa
Podaj dalej

Jak poinformowała śląska policja, dwa czekoladowe rogaliki padły łupem złodziei, którzy włamali się do jednego ze sklepów w Cieszynie. Rabusie wybili szybę w sklepowej witrynie, aby sięgnąć po słodkie przekąski. Zniszczenia wyceniono na około 2500 złotych. Złodzieje zostali szybko namierzeni i zatrzymani przez cieszyńskich policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.

– W nocy dyżurny z cieszyńskiej komendy został powiadomiony przez zaniepokojonych mieszkańców centrum miasta, którzy usłyszeli odgłos rozbijanej szyby sklepowej. Stróże prawa natychmiast zostali skierowani w to miejsce. Policjanci ustalili, że nieznani sprawcy rozbili szybę w witrynie sklepowej i oddalili się w nieznanym kierunku.

Po zebraniu informacji we współpracy ze strażnikami miejskimi szybko namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców. Okazało się, że ich łupem padły… dwa rogaliki warte kilka złotych. Natomiast zniszczenia, które spowodowali, wyceniono na około 2500 złotych… Zatrzymani mężczyźni są dobrze znani policjantom. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mieszkańcy Cieszyna w wieku 48 i 51 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia. – czytamy na stronie śląskie policji.

ŚLĄSKA POLICJA

Przeczytaj również