Czy stary diesel odpali bez problemu na innym paliwie? Tylko oni mogli to sprawdzić [WIDEO]

Czy stary diesel odpali bez problemu na innym paliwie? Tylko oni mogli to sprawdzić [WIDEO]

dieselnabenzyne

Podaj dalej

Czasami zdarza się, że nawet doświadczony kierowca z dużym stażem za kółkiem omyłkowo zatankuje niewłaściwe paliwo. Wiąże się to z poważnymi konsekwencjami, dlatego oczywiście w takim przypadku należy absolutnie zaniechać dalszej jazdy, żeby nie uszkodzić poważnie silnika. Nie od dziś przecież wiadomo, że np. Diesel na benzynie długo nie pojedzie (i odwrotnie).

Wysokoprężny, ale na benzynę

Ale czy zastanawialiście się kiedyś, czy leciwy silnik Diesla będzie w stanie odpalić na benzynie? Co więcej – czy bez większych przeszkód pracować przez dłuższy czas na takim rodzaju paliwa? Postanowili sprawdzić to popularni Rosyjscy YouTuberzy z kanału Garage 54. Po co to sprawdzili? Odpowiedź jest prosta – żebyście Wy nie musieli!

Panowie, którzy słyną w Internecie z kontrowersyjnych modyfikacji samochodów tym razem wzięli na warsztat stary silnik typu Diesel z dostawczej Toyoty. Aby silnik mógł odpalić na benzynie musiał wcześniej zostać poddany kilku poważnym modyfikacjom. Jak podkreślają mechanicy z Garage 54, największym problemem okazał się zbyt wysoki stopień sprężania. Komory wstępne zostały więc przerobione, a tłoki zeszlifowano. Ciekawostką jest zbudowany „od zera” układ zapłonowy (świece zostały zainstalowane w otworach po wtryskiwaczach paliwa).

Jak wypadła próba generalna tego, można powiedzieć – wysokoprężnego silnika benzynowego? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym materiale.

Przeczytaj również