Czech sprzedaje najlepiej zachowane Renault Megane Coupé na świecie. To cudo może być Twoje za grosze [LINK DO AUKCJI]

Czech sprzedaje najlepiej zachowane Renault Megane Coupé na świecie. To cudo może być Twoje za grosze [LINK DO AUKCJI]

Renault_Megane_Coupe_Coach_1996_nejety_prodej_CR_03

Podaj dalej

Kiedyś o tym samochodzie marzyli wszyscy. Nie ważne czy nowy, czy używany – był przedmiotem pożądania każdego fana motoryzacji. Dni jego świetności minęły tak dawno, że w międzyczasie prawie wszystkie sztuki zniknęły z dróg. Ten przetrwał do dziś w Czechach i jest najprawdopodobniej jednym z najlepiej zachowanych egzemplarzy na świecie. Co więcej – jest do kupienia za naprawdę rozsądne pieniądze. No powiedzmy…

Mogłoby się wydawać, że czasy, w których pierwsza generacja Renault Megane była nowym samochodem, nie minęły tak dawno. Jednak gdyby bliżej się przyjrzeć, to od jego premiery minęło już aż 26 lat. W tym czasie był to absolutny superhit, jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie, a Francuzi dosłownie zalali nimi całą Europę w postaci hatchbacków, kombi i sedanów. Oprócz tych dość powszechnych wariantów nadwozia, pierwszy model Renault Megane był sprzedawany również jako kabriolet i coupe.

Szczególną popularność zyskała oczywiście ta druga wersja. I to mimo tego, że w tamtych czasach nie należało do najlepszych marek. Samochody francuskiego producenta zjadała korozja i były bardzo awaryjne. To jednak najwyraźniej nie przeszkadzało klientom, a model ten we wszystkich wersjach nadwozia rozchodził się jak świeże bułeczki. 

Z resztą fakt, że w dzisiejszych czasach praktycznie nie da się tych samochodów kupić potwierdzają portale aukcyjne. W całym serwisie Mobile.de można znaleźć obecnie tylko 15 nieuszkodzonych samochodów na sprzedaż, z których zdecydowana większość przejechała setki tysięcy kilometrów lub została zniszczona przez tzw. „wiejski tuning”. Ale jeden z oferowanych samochodów wykracza daleko poza ten jakże smutny standard.

Prawdziwa perełka

Wydaje się, że jest w stanie bliskim ideału, mimo ma już 25 lat na karku. Jest to jeden z pierwszych egzemplarzy wyprodukowanych w historii. Mimo to wygląda jak fabrycznie nowy, bo przejechał zaledwie 21 600 km. Ponadto jest to topowa wersja z silnikiem 2.0 16V pod maską. Była (i jest) to dość szybka maszyna, ważąca zaledwie 1095 kg. Jej 147 koni pozwalało na osiągnięcie pierwszej setki w 8,6 sekundy. Maksymalnie auto rozpędzało się natomiast się do 215 km/h. To nie są złe parametry nawet w dzisiejszych czasach.

Sam sprzedawca twierdzi, że auto wygląda jak gdyby wczoraj opuściło linię produkcyjną i stawia śmiałą tezę, że jest to jedyny tak znakomicie zachowany egzemplarz na świecie. Co więcej, sprzedający auto Czech jest w stanie udokumentować całą historię pojazdu, łącznie z oryginalną umową zamówienia i zakupu.

To sprawia, że ​​samochód jest niemal eksponatem muzealnym. Oczywiście tanio nie będzie. Tzn zależy jak na to spojrzeć. Cena za to auto to 12 800 euro czyli prawie 60 000 zł. Czy to dużo? Ciężko powiedzieć. Jeśli chcesz spełnić marzenie, na które po prostu nie miałeś pieniędzy pod koniec tysiąclecia, to jest to wyjątkowa okazja, która już może się nigdy nie powtórzyć. Link do aukcji i oryginalne zdjęcia znajdziecie tutaj.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News