Cwaniaczek wyprzedzał prawym pasem. Szybko zrozumiał, że to była turbo zła decyzja [WIDEO]

Cwaniaczek wyprzedzał prawym pasem. Szybko zrozumiał, że to była turbo zła decyzja [WIDEO]

wyprzedzanie_prawym_pasem

Podaj dalej

Wyprzedzać prawym pasem oczywiście można – w określonych sytuacjach. Jednak podobnie jak w przypadku wykonywania jakiegokolwiek innego manewru na drodze – warto zachować należytą ostrożność. Przekonał się o tym pewien kierowca, który w tej sytuacji ewidentnie przeszarżował.

To zdarzenie miało miejsce 8 lutego 2020 roku. Kierowca białego SUV-a z jakiegoś powodu pędził na złamanie karku mimo tego, że po pierwsze – droga była tego dnia bardzo śliska i po drugie wreszcie – tuż przednim znajdował się wielotonowy zestaw. Nie ma możliwości, żeby wcześniej nie dostrzegł jadącego przed nim TIR-a.

Czytaj też: Pościg za Polakiem w Czechach zakończony brutalnym spacyfikowaniem. Gruzowate BMW obklejone taśmą i ogromna lotka mu nie pomogły. [WIDEO]

Co więc poszło nie tak? Najprawdopodobniej kierowca postanowił wyprzedzić pojazdy jadące lewym pasem, korzystając w tym celu z prawego. Niestety musiał źle oszacować odległości i po prostu, nie zmieścił się przed wyprzedzanego srebrnego sedana. Jak napisał pod nagraniem jego autor – sprawca wypadku po tym incydencie uciekł z miejsca zdarzenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News