Coca-Cola ostrzega swoich klientów. To było nieuniknione - niebawem wielkie zmiany

Coca-Cola ostrzega swoich klientów. To było nieuniknione - niebawem wielkie zmiany

Coca-Cola ostrzega swoich klientów. To było nieuniknione – niebawem wielkie zmiany

Podaj dalej

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kultowej Coca-Coli, która jest obecnie najpopularniejszym napojem na świecie. Niestety wszyscy miłośnicy tego produktu muszą liczyć się ze zmianą, przed którą amerykański koncern właśnie ostrzegł.

Coca-Cola ostrzega

The Coca-Cola Company powstała pod koniec XIX wieku i jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Od 1960 roku kształt butelki jest prawnie zastrzeżony. Na przestrzeni lat zmieniały się jednak ceny, a teraz okazuje się, że będą one najwyższe w historii, o czym poinformował amerykański gigant. Jak się okazuje, średnie ceny sprzedaży wzrosły o 12 procent, a podwyżki które nastąpiły pod koniec ubiegłego roku to nie koniec.

Coca-Cola Company ostrzega, że jeszcze w tym roku nastąpią kolejne podwyżki ich produktu na całym świecie. To zła wiadomość, bowiem koszty dla klientów w Europie wzrosły w ostatnim kwartale o 15 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Co ciekawe, przychody Coca-Coli wzrosły jednak i to sporo, bo aż o 7 procent – do 10,1 miliarda dolarów w ostatnim kwartale 2022 roku.

James Quincey, dyrektor generalny Coca-Cola, powiedział : „Chociaż rok 2022 przyniósł wiele wyzwań, jesteśmy dumni z naszych ogólnych wyników sprzedaży. Inflacja prawdopodobnie będzie się zmniejszać w miarę upływu czasu, dlatego spodziewamy się, że tempo wzrostu cen zacznie się zmniejszać i niebawem będziemy mogli wrócić do starych, niższych cen”.

źródło: www.thenorthernecho.co.uk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News