Co za gość, co za show! Obrócił Kię K5 o 360 stopni. W locie!

Co za gość, co za show! Obrócił Kię K5 o 360 stopni. W locie!

Podaj dalej

Producenci samochodów doskonale zdają sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest przyciągnąć uwagę konsumentów. Prześcigają się więc w coraz to ciekawszych pomysłach na prezentacje swoich modeli.

Premiera z fajerwerkami

Południowokoreański producent ewidentnie chciał wprowadzić nową Kię K5 na rynek amerykański z przytupem. Pierwszą zmianą była nazwa luksusowego sedana. Zamiast oznaczenia „Optima”, Koreańczycy zdecydowali się na „K5”. Nie mamy pojęcia czemu miał służyć ten zabieg, ale w sumie jest to w tym momencie kompletnie nieistotne.

Zdecydowanie więcej dzieje się dalej. Wraz z debiutem nowej Kii K5 na amerykańskim rynku, specjaliści od marketingu przygotowali piekielnie dobrą reklamę swojego odświeżonego modelu.

Nie próbujcie tego w domu!

Jej premiera miejsce miała na żywo podczas 72 gali rozdania nagród „Emmy”. Wtedy właśnie „światowej sławy kaskader” (bo tylko tyle wiadomo o człowieku, który tego dokonał) za pomocą rampy obrócił w locie ten samochód o 360 stopni.

Kia K5
Efektowny pokaz Kii K5 podczas rozdania nagród Emmy. Kaskader obrócił w locie samochód o 360 stopni.

Do realizacji przedsięwzięcia posłużył najmocniejszy model – K5 GT o mocy 290 kucy. Trzeba przyznać, że gość wiedział co robi! Wyszło po prostu kozacko!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News