Co policja robi w Chinach ze źle zaparkowanymi autami? To jakaś komedia - w Europie by to nie przeszło... [WIDEO]

Co policja robi w Chinach ze źle zaparkowanymi autami? To jakaś komedia - w Europie by to nie przeszło... [WIDEO]

Co policja robi w Chinach ze źle zaparkowanymi autami? To jakaś komedia – w Europie by to nie przeszło… [WIDEO]

Podaj dalej

Problem źle zaparkowanych samochodów dotyczy całego świata, bo przecież wszędzie tam gdzie są auta, komuś zawsze zdarzy się zostawić pojazd w niedozwolonym miejscu. W Europie policja najczęściej w takim przypadku nakłada blokadę na koło, bądź w ekstremalnych sytuacjach odholowuje samochód na policyjny parking. A jak robi się to w Chinach? Cóż, oni tam się nie patyczkują…

Tak to się robi w Państwie Środka

Na filmie opublikowanym  na Instagramie przez użytkownika @supercar.fails widać nieprawidłowo zaparkowanego Mercedesa oraz kilku policjantów. Chwilę później mundurowi postanowili usunąć pojazd w delikatnie to ujmując – kontrowersyjny sposób. Posłużył do tego wózek widłowy, którego operator podniósł A Klasę i wrzucił na stojącą nieopodal lawetę.

Jesteśmy szczerze zaskoczeni, że mały wózek widłowy był w stanie podnieść i przetransportować samochód z taką łatwością, nie wykazując przy tym żadnych problemów z podnośnikiem lub balansem. Dlatego właśnie niektórzy komentatorzy w sieci mają wątpliwości, czy ten materiał jest prawdziwy.

Kolejna sprawa to to, że podwozie Mercedesa mogło ulec mniejszemu lub większemu uszkodzeniu. Jeśli widelec były wystarczająco szeroko rozstawiony, tak aby spoczywał na punktach podparcia auta zalecanych przez producenta, nie powinno być źle. W tym przypadku jednak wszystko wskazuje na to, że doszło do uszkodzenia progu. Tak czy siak – w Europie by to nie przeszło.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News