Co lepiej lać do baku - benzynę 95 czy 98? Ekspert rozwiewa wątpliwości i nie pozostawia złudzeń [WIDEO]

Co lepiej lać do baku - benzynę 95 czy 98? Ekspert rozwiewa wątpliwości i nie pozostawia złudzeń [WIDEO]

Podaj dalej

Wokół benzyny z większą liczbą oktanową wyrosło sporo mitów, jednak w dzisiejszych czasach jest już dostatecznie wiele możliwości i sposobów, aby móc odpowiedzieć na pytanie – czy benzyna 98 jest lepsza od 95? Ekspert rozwiewa wątpliwości i nie pozostawia złudzeń w tym temacie.

Volkswagen zmienia się w Voltswagena – rewolucja z żartem w tle!

Internauci zalewają fora internetowe wpisami, że po przejściu na benzynę 98 lub 100-oktanową, ich samochód nie dość, że stał się widocznie szybszy, to na dodatek spalanie paliwa znacząco spadło. Tym samym ludzie Ci wierzą, że dodatkowy wydatek na poziomie ok 35 groszy za litr paliwa szybko się zwróci.

LPG ceny paliw

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

I faktycznie tak jest. Ale tylko w jednym przypadku – jeśli silnik naszego samochodu faktycznie został przez inżynierów zaprojektowany  z myślą o zasilaniu benzyną z wyższą liczbą oktanową. Czy zatem warto jest zamiast 95 tankować 98 jeśli jesteśmy posiadaczami „zwykłej” jednostki dostrojonej pod „dziewięćdziesiątkę piątkę”?

Tesla przysłała mu fakturę za wymianę akumulatorów. To mógł być najgorszy dzień jego życia

Na to pytanie odpowiedzi udzielił ekspert prowadzący kanał Miłośnicy czterech kółek- zrób to sam w serwisie YouTube – Michał „Michu” Jesionowski. Jesteśmy pewni, że po obejrzeniu tego materiału raz na zawsze przestaniecie mieć jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie.

Samochód zdjęcie utworzone przez prostooleh – pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News