Civic Type R, Focus ST, i30 N i Mini GP stanęły do pojedynku. Który z hot-hatchy z napędem FWD okazał się najszybszy?

Civic Type R, Focus ST, i30 N i Mini GP stanęły do pojedynku. Który z hot-hatchy z napędem FWD okazał się najszybszy?

Podaj dalej

Portal CarWow słynie z porównywania osiągów przeróżnych samochodów za pomocą jednej z najstarszych i najprostszych form rywalizacji. Tym razem w wyścigu równoległym w szranki stanęły cztery popularne hot-hatche z napędem na przednią oś.

Suche liczby

Pierwszy z nich to kultowa już, japońska Honda Civic Type R, która ma pod maską 2-litrową, doładowaną jednostkę o mocy 320 KM i 400 Nm. Za przeniesienie mocy na przednie koła odpowiada tutaj 6-biegowa skrzynia manualna, a waga samochodu to 1380 kg.

Drugim samochodem w tym pojedynku jest MINI GP. Sercem brytyjskiego hatchbacka jest 2-litrowy silnik generujący 306 KM i 450 Nm. Jednostka współpracuje z 8-biegową skrzynią automatyczną. Waga to 1255 kg. Dużo mniej niż Honda, ale warto pamiętać, że MINI to jednak segment „B”.

Kolejnym „zawodnikiem” jest Hyundai i30 N po chiptuningu. Koreański hatch ma silnik o mocy 325 KM i 550 Nm, który zintegrowany jest z 6-biegowym manualem. Masa własna i30 N to 1429 kg.

Ostatnim autem biorącym udział w zabawie jest Ford Focus ST. W tym przypadku również pod maską znajdziemy „dwulitrówkę”. Motor oferuje moc 330 KM i 515Nm. Focus jest w całym zestawieniu najcięższy – waży aż 1448 kg.

Jeśli jesteście ciekawi kto z tego pojedynku wyszedł obronną ręką, koniecznie zobaczcie poniższe wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News