Chip tuning samochodu na LPG okiem eksperta. Jeśli masz auto w gazie, to musisz to wiedzieć [WIDEO]

Chip tuning samochodu na LPG okiem eksperta. Jeśli masz auto w gazie, to musisz to wiedzieć [WIDEO]

LPG gaz tankowanie

Podaj dalej

Dla większości właścicieli samochodów z instalacją LPG idealną sytuacją jest maksymalne obniżenie kosztów użytkowania pojazdu, przy jednoczesnym zwiększeniu jego parametrów przez chip tuning. Jednak czy jest to bezpieczne dla silnika?

Chip tuning w „gazie”

Na forach samochodowych cały czas trwa dyskusja o tym, czy modyfikowanie instalacji LPG ma sens i jaki jest potencjalny bilans zysków i strat z tytułu takiej ingerencji w układ. Jak się okazuje, ostateczny bilans może być na „plus”. Ale co to właściwie znaczy? Zastosowanie odpowiednich modyfikacji przez wykwalifikowanego specjalistę może obniżyć wartość spalania, zwiększając przy tym finansowe korzyści związane z eksploatacją pojazdu – szczególnie podczas jazdy przy niższych prędkościach.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

O tym ile można zyskać decydując się na taki zabieg oraz na co zwrócić szczególną uwagę opowiedzieli Sławomir Bławat oraz Michał „Michu” Jesionowski na kanale Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam. Trzeba przyznać, że ten materiał to swoiste kompendium wiedzy dla wszystkich właścicieli pojazdów wyposażonych w instalację LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News