Chiński sklep z żenującymi podróbkami luksusowych aut za grosze. To prawdziwe "dzieła" sztuki

Chiński sklep z żenującymi podróbkami luksusowych aut za grosze. To prawdziwe "dzieła" sztuki

repliki

Podaj dalej

Chińczycy na całym świecie znani są z tego, że potrafią skopiować i podrobić niemal wszystko. I chociaż czasem zdarza im się skonstruować pojazdy, które do złudzenia przypominają oryginał, to w tym konkretnym przypadku ewidentnie coś poszło nie tak.

To mogli zrobić tylko Chińczycy

Popularny YouTuber Mat Watson – prowadzący kanał carwow stworzył listę najbardziej komicznych samochodów, które można nabyć za pośrednictwem chińskich portali internetowych.

Trzeba przyznać, że te projekty są tak strasznie irracjonalne, że od patrzenia na nie może zakręcić się w głowie.

No ale cóż, skoro w Internecie da się nie tylko sprzedać, ale również kupić dosłownie wszystko – ktoś uczynił z tego użytek. Co ciekawe, zdaniem Watsona wielu mieszkańców Państwa Środka decyduje się na zakup tak karykaturalnych wozów.

Zastanawiacie się pewnie jakie „marki” są w ofercie. Cóż – jest w czym wybierać. Komiczne podróby Pagani HuayraBugatti Chiron czy Audi R8  są do kupienia już za około 5 000 funtów brytyjskich. To niewiele bo w przeliczeniu około 25 600 zł.

Niestety – tego typu „dzieła” wyposażone są przeważnie w malutkie silniki elektryczne. Np. „Chiron” którego zaraz zobaczycie rozpędza się maksymalnie do… 50 km/h. Dacie się skusić?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News