Chińczycy spektakularnie wysadzili w powietrze 760-metrowy most. W 10 sekund nie zostało po nim nic [WIDEO]

Chińczycy spektakularnie wysadzili w powietrze 760-metrowy most. W 10 sekund nie zostało po nim nic [WIDEO]

Podaj dalej

Chińczycy słyną z tego, że modernizacja infrastruktury drogowej odbywa się u nich błyskawicznie. Teraz potwierdzili tę tezę spektakularnie wysadzając w powietrze 760-metrowy most – zupełnie jak na hollywoodzkiej superprodukcji.

Zobacz na GeekBlog.pl: II wojna światowa w nowej grze od polskiego studia!

10 sekund i po sprawie

W Państwie Środka większości rzeczy się nie remontuje – zwłaszcza jeśli chodzi o mosty i wiadukty. Chińczycy wychodzą po prostu z założenia, że szybciej i taniej jest coś zlikwidować, a następnie wybudować od nowa w ekspresowym tempie. Idąc tym tokiem myślenia inżynierowie uznali, że most na rzece Xiangjiang w mieście Lujiad po kilku naprawach nie był wystarczająco bezpieczny – postanowili więc szybko pozbyć się przestarzałej konstrukcji.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Demontaż nie wchodził oczywiście w grę (trwałby zbyt długo) – postanowili więc użyć do tego celu sporej ilości trotylu. Moment detonacji ładunków został zarejestrowany przez agencję prasową New China i trzeba przyznać, że było to niezwykle spektakularne widowisko. Wystarczyło mniej niż 10 sekund, aby prawie kilometrowy most stał się stertę gruzu. Zobaczcie sami, jak sprawnie im to poszło.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News