Chcieli ukraść auto, ale trafili na grupę operatorów wózków widłowych. To nagranie staje się hitem sieci [WIDEO]

Chcieli ukraść auto, ale trafili na grupę operatorów wózków widłowych. To nagranie staje się hitem sieci [WIDEO]

marketdev

Podaj dalej

Bardzo często, kiedy piszemy o kradzieżach samochodów (głównie tych nieudanych) ostrzegamy pół żartem, pół serio wszystkich złodziei, żeby każdy każdy „skok” zawsze przemyśleli dwa razy. To bez wątpienia jedna z takich historii.

Złodzieje mają różne sposoby na kradzież samochodów. Często aby ukraść auto, nie używają wyspecjalizowanej techniki czy metod siłowych, ale wykorzystują nieuwagę kierowcy. Wystarczy dosłownie jedna krótka chwila, aby bezpowrotnie stracić swój samochód. To właśnie nieuwagę właściciela pojazdu chcieli wykorzystać złodzieje w Ostravie w Czechach.

W tym przypadku bandyci upatrzyli sobie białego dostawczaka, który wypełniony był po brzegi materiałami budowlanymi i stał zaparkowany na parkingu nieopodal marketu Stavebnin DEK. To zdarzenie ma już kilka lat, ale zdecydowanie warto zobaczyć tę doskonale skoordynowaną interwencję.

Tego nie przewidzieli

Złodzieje próbowali wykorzystać fakt, że kierowca udając się na kontynuowanie zakupów nie zamknął swojego auta. Furgonetka wydawała się zatem łatwym łupem, ale przestępcy nie wzięli pod uwagę jednej, bardzo istotnej rzeczy. Na parkingu znajdowała się grupa sześciu operatorów wózków widłowych, którzy widząc zaistniałą sytuację postanowili zareagować.

Magazynierzy w ciągu kilkunastu sekund tak wymanewrowali kierowcę, że ten znalazł się w całkowitym potrzasku. Złodziejom nie pozostało nic innego, jak czekać w zastawionym pojeździe na przyjazd policji. Jak się okazało, jeden z nich był recydywistą z bogatą przeszłością kryminalną. Został skazany na 2 lata więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News