Chciał zaszpanować swoim Audi RS6 na YouYube. Teraz odsiedzi 3 lata i nie pojeździ przez 10 [WIDEO]

Chciał zaszpanować swoim Audi RS6 na YouYube. Teraz odsiedzi 3 lata i nie pojeździ przez 10 [WIDEO]

rs6_0000013

Podaj dalej

Niektórzy posiadacze szybkich (i co za tym idzie, również bardzo drogich) samochodów, lubią chwalić się swoimi maszynami w sieci. I nie ma w tym oczywiście niczego złego. Warto zwrócić jednak zawsze uwagę na to, co chcemy opublikować. Zapomniał o tym najwyraźniej pewien właściciel Audi RS6, który przez własną głupotę będzie musiał spędzić trzy lata za kratkami. Co więcej, nie pojeździ też przez kolejne 10 lat – bo na taki okres sąd odebrał mu prawo jazdy.

W sieci są dziesiątki sieci społecznościowych i w każdej z nich możemy pokazać się światu. Instagram będzie idealny, kiedy chcemy pochwalić się np. zdjęciami z wakacji. Z kolei Linkedin jest doskonały, jeśli pragniemy przedstawić siebie ze strony zawodowej. Facebook lub Twitter świetnie sprawdzą się natomiast, gdy będziemy czuli potrzebę podzielenia się z innymi się swoimi przemyśleniami lub poglądami.

Na końcu jest oczywiście YouTube, na którym można znaleźć po prostu wszystko. Na tę właśnie platformę każdego dnia trafiają setki tysięcy filmów z całego świata, o każdym przekroju tematycznym. Niestety, bardzo często pojawiają się tam uwiecznione wideorejestratorem popisy „mistrzów kierownicy”, którzy łamią przepisy na potęgę. To właśnie jedna z takich historii.

W Londynie pewien właściciel Audi RS6 wyłuskał potencjał 605-konnego silnika i uzyskał prędkość 321 km/h. Problem w tym, że zamiast na specjalnie przeznaczonym do tego typu zabaw torze, zrobił to na drodze publicznej. Po wszystkim jak gdyby nigdy nic wrzucił wideo z szaleńczej jazdy na YouTube.

Nagranie szybko zyskało sporą popularność, nie tylko wśród fanów motoryzacji, ale również policji. Nic więc dziwnego, że kilka dni później zaskoczonego całą sytuacją Brytyjczyka odwiedzili policjanci. Sąd nie miał dla mężczyzny litości – został on skazany na 3 lata więzienia, oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 10 lat. A wystarczyło zachować to nagranie wyłącznie dla siebie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News