Chciał przewieźć basen, ale miał za małe IQ żeby zrobić to jak należy. I tak dobrze, że nikogo nie zabił [WIDEO]

Chciał przewieźć basen, ale miał za małe IQ żeby zrobić to jak należy. I tak dobrze, że nikogo nie zabił [WIDEO]

Transport basenu

Podaj dalej

Przewóz towarów czy ładunków – zwłaszcza tych ponadgabarytowych to temat rzeka. Wielu kierowców nie daje jednak za wygraną i zamiast zorganizować należyty, bezpieczny transport, bierze to zadanie na siebie. O tym dlaczego lepiej tego nie robić (jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu) dowiecie się z poniższego nagrania. Oto basen, który zadziałał jak żagiel. Ale zacznijmy od początku.

Oszczędzanie na transporcie jest powszechne chyba na całym świecie. Ludzie dalej wolą ryzykować życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też innych użytkowników dróg. Zamiast wynająć pojazd, który jest do tego przeznaczony często decydują się na bardzo karkołomne i powiedzmy to wprost – idiotyczne rozwiązania. Tak właśnie było w tym przypadku.

Pewien mężczyzna postanowił zatrzymać w kieszeni kilkadziesiąt dolarów, które każdy normalny człowiek przeznaczyłby w tej sytuacji na zamówienie transportu ponadgabarytowego. Jak się później okazało – była to najgorsza możliwa decyzja, bowiem straty materialne znacznie przewyższyły kwotę wspomnianych wyżej kilkudziesięciu „zielonych”.

Na nagraniu które trafiło do sieci 29 października widać kierowcę, który na niewielkiej – jednoosiowej przyczepie postanowił przewieźć… basen. Sęk w tym, że wszystko zostało tutaj źle przemyślane. Przyczepa była za mała, basen za duży, a na dodatek zainstalowany został w pozycji pionowej. Jak nietrudno się domyślić, przy większych podmuchach wiatru całość zadziałała jak ogromny żagiel. Jak to się skończyło? Zobaczcie sami. Pozostaje jedynie cieszyć się, że w tej sytuacji nikomu nic się nie stało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News