Chcesz kupić używane auto? Oto nowe "triki" handlarzy, zobacz jak nie dać się oszukać [WIDEO]

Chcesz kupić używane auto? Oto nowe "triki" handlarzy, zobacz jak nie dać się oszukać [WIDEO]

kupno auta diesel

Podaj dalej

Droga do zakupu używanego auta zazwyczaj jest kręta i wyboista. Nigdy bowiem nie możemy mieć pewności, że nasz wymarzony samochód rzeczywiście jest taki, jakim przedstawia go sprzedający. Tym bardziej, że handlarze mają dziesiątki metod, aby wprowadzić klienta w błąd. Co jest jednak najistotniejsze, możemy bronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami. Wystarczy tylko wiedzieć jak.

To nie jest prosta sprawa

Zakup auta z drugiej ręki to dla wielu ludzi prawdziwa droga przez mękę. I nie ma się co temu dziwić, wszak trafienie idealnego modelu bywa niezwykle trudne. Co więcej, lwia część samochodów wystawionych w komisach czy portalach aukcyjnych nie jest nawet w połowie zgodna z opisem. Stan techniczny auta możemy wstępnie ocenić samodzielnie. Wystarczy odrobina wiedzy i spostrzegawczość, bo wypadkową przeszłość auta podczas oględzin widać czasem gołym okiem. Niektórzy jednak nie są w stanie dokonać trafnej oceny auta za pierwszym czy nawet drugim podejściem. Wtedy najlepiej jest oczywiście zabrać ze sobą kogoś, kto ma doświadczenie w handlu samochodami i będzie mógł nam pomóc.

kupno auta diesel

Można oczywiście zdać się również na samego sprzedawcę, o ile jest on sprawdzony. Ale co to właściwie znaczy „sprawdzony sprzedawca”? Cóż, w ogromnym skrócie jest to osoba, która nie oszuka cię jeśli chodzi o przeszłość auta, poda prawdziwy przebieg, nie zatai żadnych wad, usterek, zbliżających się napraw, będzie miał udokumentowaną historię napraw samochodu, np. w ASO, zagwarantuje ci, że samochód nie zepsuje się zaraz po wyjeździe z komisu i przede wszystkim – da rozsądną cenę. Jeśli wszystkie te warunki zostaną spełnione, możemy być niemal pewni, że natrafiliśmy na osobę uczciwą, która nie chce nas wykiwać.

To trzeba wiedzieć

Niestety handlarzy uczciwych jest zdecydowanie mniej, niż tych nieuczciwych. Co gorsze, ci ostatni mają dziesiątki sposobów, żeby w bardzo łatwy sposób nas oszukać. Wszystko to zebrał w jednym materiale Michał „Michu” Jesionowski – popularny polski bloger, który na co dzień prowadzi na YouTube kanał Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam. Zdecydowanie warto posiąść tę wiedzę. Zwłaszcza, jeśli w najbliższym czasie chcemy kupić pojazd używany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News