Chcesz kupić auto popowodziowe? Zobacz jak dobrze je sprawdzić, aby nie utopić pieniędzy [WIDEO]

Chcesz kupić auto popowodziowe? Zobacz jak dobrze je sprawdzić, aby nie utopić pieniędzy [WIDEO]

autopopowodzi

Podaj dalej

Powodzie, które w ostatnim czasie dotknęły zachodnie Niemcy i kilka ościennych krajów zniszczyły niemal wszystko na swojej drodze. W tym oczywiście setki tysięcy samochodów. Jak można było się spodziewać, duża część tych aut jest teraz na sprzedaż za relatywnie niewielkie pieniądze. Ale czy faktycznie warto się w to pakować?

Samochody popowodziowe z zachodniej Europy trafiają już do Polski. Ich cena bywa nawet o połowę niższa, niż aut, które nie były nigdy zalane. Spora obniżka przeważnie jednak oznacza, że z samochodem są jakieś problemy. Co więcej, decydując się na popowodziowy samochód możemy być niemal pewni, że bilans zysków będzie zdecydowanie mniejszy, niż potencjalnych strat. Dlatego właśnie każdy używany pojazd importowany do Polski powinien zostać dokładnie sprawdzony, aby ustalić, czy pochodzi z terenów dotkniętych powodzią.

Jak rozpoznać auto popowodziowe?

Jeśli mamy podejrzenia, że samochód którego kupnem jesteśmy zainteresowani może pochodzić z terenów popowodziowych, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Oczywiście jako pierwsze zaalarmuje nas zawieszenie – rdzawe naloty w zaledwie kilkuletnich autach, często pokazują poziom wody, w której stał taki samochód. Widać je głównie na sprężynach, układzie wydechowym i wahaczach. Z kolei zaawansowana korozja układów hamulcowych, świadczy o dłuższych postojach aut, ale i kontakcie z wilgocią.

Co jeszcze? Cóż, jest tego cała masa. Komplet informacji w tym temacie zebrali blogerzy prowadzący kanał Moto Doradca na YouTube. Warto zapoznać się z tym materiałem aby wiedzieć , gdzie szukać, czego szukać i jak szukać, aby nie dać naciąć się na auto popowodziowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News