Chcemy pobić niechlubny rekord? Majówka trwa, a tylko w jednym województwie zatrzymano już 65 nietrzeźwych kierowców

Chcemy pobić niechlubny rekord? Majówka trwa, a tylko w jednym województwie zatrzymano już 65 nietrzeźwych kierowców

taryfikator mandat mandaty wysokość cena grzywna jazda pod wpływem alkohol

Podaj dalej

Połowa „majówki” już za nami. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci z ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą.

Na drogach woj. kujawsko-pomorskiego od piątku do niedzieli policjanci odnotowali 11 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku śmiertelnego. Niestety znaleźli się tacy, którzy postanowili kierować pojazdami, gdy wcześniej spożywali alkohol. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 65 kierującym, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę oraz o przestrzeganie przepisów, zarówno przez zmotoryzowanych użytkowników dróg, jak i tych niechronionych. Niestety, nie wszyscy pamiętają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystkich powinna obowiązywać bardzo ważna zasada: ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu.

Kolejny raz zwracamy się z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne, zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. majówka, pijany kierowca, alkohol, policja, wypadek

PRZYPOMINAMY TAKŻE O ZAKAZACH W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE MAJOWEGO WEEKENDU

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2021 r. poz. 783); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

  • 2 maja br. od godz. 18:00 do 22:00
  • 3 maja br. od godz. 8:00 do 22:00

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News