Bezduszny łotr wyrzucił psa w worku do lasu. Na szczęście tego pięknego malucha udało się uratować

Bezduszny łotr wyrzucił psa w worku do lasu. Na szczęście tego pięknego malucha udało się uratować

Bezduszny łotr wyrzucił psa w worku do lasu. Na szczęście tego pięknego malucha udało się uratować

Podaj dalej

Słysząc o tego typu podobnych zdarzeniach zawsze zastanawiamy się, jak bezdusznym i pozbawionym uczuć trzeba być człowiekiem, żeby zrobić coś takiego własnemu pupilowi. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sprawca tego bestialstwa zostanie złapany oraz odpowiednio ukarany.

Zostawił go w lesie w worku

– Policjanci pomogli psu, którego właściciel bezdusznie porzucił w lesie. Przestraszony zwierzak początkowo nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Mundurowi zaopiekowali się czworonogiem i dopilnowali aby nic mu się nie stało. Dzięki skutecznej reakcji mundurowych, jeszcze tego samego dnia, pies znalazł nowy dom.

Wczoraj po godz. 10, dyżurny niżańskiej komendy Policji otrzymał od kobiety zgłoszenie, która podczas spaceru zauważyła w lesie porzuconego psa. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli przegryziony, związany od góry foliowy worek, w którym znajdował się mały pies. Policjanci ostrożnie i spokojnie podeszli do wystraszonego czworonoga, który początkowo był agresywny w stosunku do nich. Mundurowi cierpliwie oswajali pupila, którego po chwili wynieśli z lasu na rękach.

Funkcjonariusze wspólnie z dyżurnym zorganizowali bezpieczne miejsce dla zwierzaka. Jeszcze tego samego dnia, dzięki skutecznej akcji mundurowych, porzucony psiak znalazł nowego właściciela, który poruszony jego losem zaoferował dla niego stałą opiekę. – podaje policja podkarpacka.

Kodeks karny jasno określa kary za znęcanie się nad zwierzętami. Wyszczególnia również wykonywanie czynu ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy kara jest jeszcze bardziej dotkliwa.

Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu (…) działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – podaje k.k.

źródło/fot.: POLICJA PODKARPACKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News