Bogacz latami nie płacił za parkowanie. Miasto skonfiskowało jego BMW, bo dług stał się przeogromny [ZDJĘCIA]

Bogacz latami nie płacił za parkowanie. Miasto skonfiskowało jego BMW, bo dług stał się przeogromny [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Kierowcy nie uiszczają opłat za parkowanie od momentu, kiedy pierwsze parkomaty pojawiły się przy drogach. I w sumie nikogo to nie dziwi, bo też nie jest to niczym nowym. Jednak w tym przypadku pewien właściciel BMW trzy razy zastanowi się, zanim raz jeszcze zdecyduje się „przechytrzyć system”.

Pobił rekord niezapłaconych wezwań do zapłaty?

Moskiewski Państwowy Inspektorat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformował, że lokalna policja nakazała konfiskatę czarnego BMW serii 7 stojącego na jednej z ulic stolicy Rosji. Obecna jeszcze generacja luksusowego sedana została przewieziona na parking policyjny z pozornie błahych powodów – właściciel korzystał z płatnego parkingu bez uiszczenia stosownej opłaty. Co jednak najgorsze – robił to od bardzo dawna.

BMW 7
Żródło: Moskiewski Państwowy Inspektorat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Lata stałego postoju bez opłat stopniowo zwiększały liczbę niezapłaconych „kwitów”. W kulminacyjnym momencie w lokalnym wydziale komunikacji zebrało się ich aż 1457. Urzędnicy kwotę zadłużenia obliczyli na ponad 2 mln rubli, czyli w przeliczeniu ponad 100 tys. zł.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Teraz 31-letni właściciel BMW ma 60 dni na uregulowanie wszystkich zaległości wobec miasta. Jeśli tego nie zrobi, aby odzyskać auto będzie musiał zapłacić prawie 4 miliony rubli, więc już prawie 200 tys. zł.

źródło: Moskiewski Państwowy Inspektorat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News