Biegł przez pasy, ale nie zachował ostrożności. Tego potrącenia można było uniknąć [WIDEO]

Biegł przez pasy, ale nie zachował ostrożności. Tego potrącenia można było uniknąć [WIDEO]

pieszy_na_pasach

Podaj dalej

Jak powszechnie wiadomo, nieodpowiednie zachowanie kierowców w stosunku do pieszych to jeden z głównych powodów wypadków na drogach całego świata. Jednak nie zawsze to winni są kierowcy, czego najlepszym przykładem jest nagranie z Lublina, na którym pieszy wykazał się rażącym brakiem jakiejkolwiek ostrożności.

Według statystyk najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi właśnie na pasach. Dlatego policja nie patyczkuje się z kierującymi i będąc świadkiem np. takiego incydentu jak nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu, karze mandatami. Niestety bardzo często jest odwrotnie – to piesi zachowują się na drodze jak „święte krowy” i doprowadzają do wielu bardzo niebezpiecznych sytuacji.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

To kolejne zdarzenie, które ujawnia, jak niewiele trzeba, by doszło do tragedii. Kierowca który zarejestrował całą sytuację wykazał się ostrożnością i trąbiąc sygnalizował nawet, żeby pieszy nie wchodził na przejście dla pieszych. Mężczyzna jednak zachował się nieodpowiednio i nawet nie spojrzał, czy na drugim pasie nie ma zagrożenia – chociaż powinien. Pamiętajmy, że przepisy gwarantujące pieszym pierwszeństwo na pasach nie ochronią ani życia, ani tym bardziej zdrowia. Dlatego zawsze warto mieć oczy dookoła głowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News