"BHP? Pa tera!" Tak wygląda rozładunek level expert

"BHP? Pa tera!" Tak wygląda rozładunek level expert

Podaj dalej

Rozładunek towarów nigdy nie powinien być dokonany, jeśli stan ładunku może mieć wpływ na bezpieczeństwo pracowników jego dokonujących. Ta powszechnie znana wszystkim kierowcom wielotonowych zestawów zasada bardzo często nie ma niestety odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Ja nie dam rady?

Przewóz towarów – zwłaszcza tych ponadgabarytowych to temat rzeka. Podobnie jak ich załadunek i rozładunek. O tym, że zachowanie zasad BHP w trakcie tego typu pracy to jeden wielki mit, wiedzą niestety tylko osoby wykonujące na co dzień te czynności.

Wszystko odbywa się w myśl zasady – „jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. To proste – jeśli przewoźnika nie stać na odpowiedni sprzęt załadunkowy i rozładunkowy, to o jakimkolwiek poziomie bezpieczeństwa pracowników nie może być mowy.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Bardzo często dochodzi jednak do sytuacji, kiedy osoba odpowiedzialna za rozładunek musi wykonać swoją pracę wbrew wszystkim przeciwnościom losu. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ od tego w głównej mierze zależy utrzymanie posady.

Dlatego tzw. „rozładunkowi” musza bardzo często improwizować. Najlepszym tego przykładem jest poniższe nagranie. Zobaczcie sami jak temat rozwiązał ten pomysłowy człowiek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News