Awaryjnie lądował samolotem na torach. Wyciągnęli go 5 sekund przed uderzeniem pociągu [WIDEO]

Awaryjnie lądował samolotem na torach. Wyciągnęli go 5 sekund przed uderzeniem pociągu [WIDEO]

crashtraincesna172

Podaj dalej

Do niesamowitych scen doszło w minioną niedzielę w Stanach Zjednoczonych. Po awarii samolotu pilot musiał awaryjnie lądować na torach. Niestety nie mógł opuścić maszyny o własnych siłach. Życie zawdzięcza policjantom, którzy wyciągnęli go, narażając swoje życie – dokładnie 5 sekund przed uderzeniem rozpędzonego pociągu.

Niewiarygodne szczęście

Samolot rozbił się około godziny 14:10 w niedzielę, 9 stycznia, zaledwie kilka przecznic od policyjnego komisariatu LAPD. Jak donosi BBC – lokalizacja komisariatu była w tym przypadku zbawienna, ponieważ funkcjonariusze pojawili się na miejscu dosłownie kilka minut później. Gdyby nie to, pilot najprawdopodobniej zginąłby w rezultacie zderzenia z pociągiem, który przez miejsce wypadku przejechał dokładnie pięć minut później – o godzinie 14:15.

Na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu widać heroiczną walkę policjantów, którzy ryzykując własne zdrowie i życie nie odpuścili i do ostatnich chwil walczyli o to, aby wydostać pilota z zakleszczonej maszyny. Ich wysiłki nie poszły jednak na marne. Zakrwawionego mężczyznę udało się wyciągnąć na pięć sekund, przed zderzeniem z nadjeżdżającym z ogromną prędkością pociągiem.

Policja twierdzi, że powiadomiła linię kolejową o incydencie i prowadzonej w jego rezultacie akcji ratunkowej. Jednak było już za późno i pociąg który uderzył w Cessnę 172, nie mógł zostać zatrzymany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News