PILNE! Autostrada zasypana pieniędzmi. Kierowcy zbierali je tak długo, że zablokowali drogę na kilka godzin [WIDEO]

PILNE! Autostrada zasypana pieniędzmi. Kierowcy zbierali je tak długo, że zablokowali drogę na kilka godzin [WIDEO]

drogakasa

Podaj dalej

Wypadki z udziałem ciężarówek na ogół kończą się tym, że rozrzucony na drodze ładunek skutecznie blokuje ruch, a jego posprzątanie zajmuje służbom porządkowym wiele godzin. Tak było też w tym przypadku z tą różnicą, że jego zbieraniem ochoczo zajęli się sami kierowcy. Nic dziwnego – były to worki wypełnione… pieniędzmi.

Do tego bardzo niecodziennego zdarzenia doszło na autostradzie międzymiastowej nr 5 w południowej części Kalifornii. Z opancerzonego pojazdu jadącego drogą wypadły torby wypełnione setkami tysięcy dolarów. Jak podała miejscowa policja – furgonetka jechała z San Diego do Federal Deposit Insurance Corp (federalna agencja ubezpieczająca depozyty w amerykańskich bankach i kasach oszczędnościowych).

W pewnym momencie awarii uległy tylne drzwi i na drogę wysypały się worki wypełnione pieniędzmi. Reakcja kierowców nie może dziwić – większość zatrzymała się aby pozbierać dolary jak najszybciej – przed przyjazdem policji. W efekcie tego autostrada została zakorkowana na kilka dobrych godzin. Nie poinformowano, ile pieniędzy bezpowrotnie zniknęło, natomiast dwie osoby zostały aresztowane, a FBI prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News