Amerykanie nie ogarniają tego ronda kompletnie, a to co tam wyrabiają to jakiś koszmar. Gorzej już być nie może [WIDEO]

Amerykanie nie ogarniają tego ronda kompletnie, a to co tam wyrabiają to jakiś koszmar. Gorzej już być nie może [WIDEO]

rondo_usa

Podaj dalej

W Polsce z dnia na dzień powstaje coraz więcej rond. Wszystko dlatego, że drogowcy traktują je jako rozwiązanie, które poprawia płynność ruchu, a jednocześnie obniża ryzyko wypadków. Amerykanie jednak dalej mają z takimi rozwiązaniami sporo problemów. To wideo tylko potwierdza, jak strasznie tego nie ogarniają.

Pokonani przez rondo

Jedno ze skrzyżowań w hrabstwie Rowan w Kentucky było na tyle niebezpieczne, że lokalne władze postanowiły zastosować w tym miejscu skrzyżowanie o ruchu okrężnym. I pewnie wszędzie na świecie kierowcy cieszyliby się z takiej decyzji. Ale nie w Stanach Zjednoczonych. W USA ronda należą do rzadkości, a kierowcy nie bardzo do końca wiedzą, jak należy prawidłowo z nich korzystać.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Kilka godzin po oddaniu ronda w Rowan do użytku, dron zarejestrował z powietrza co się tam dzieje. Niestety – nie wygląda to najlepiej i wiele wskazuje na to, że przydałby się jakiś lokalny spot instruktażowy z objaśnieniem kilku podstawowych zasad korzystania z takiego typu skrzyżowania.

Inaczej liczba wypadków w tym miejscu zamiast spaść, drastycznie wzrośnie. Zobaczcie sami co „Jankesi” tam wyrabiają. To jest po prostu niemożliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News