A ty wiesz, co pokazuje ta malutka strzałka w twoim aucie? To zawstydza nawet kierowców z kilkudziesięcioletnim stażem [WIDEO]

A ty wiesz, co pokazuje ta malutka strzałka w twoim aucie? To zawstydza nawet kierowców z kilkudziesięcioletnim stażem [WIDEO]

Podaj dalej

Jeśli myślisz, że o swoim samochodzie wiesz absolutnie wszystko i nie ma on przed tobą żadnych tajemnic, to mamy niemałą niespodziankę. Ta strzałka jest tak malutka, że większość kierowców nawet jej pewnie wcześniej nie dostrzegła, ale co właściwie oznacza?

Gumball 3000 w świecie eSportu! Super motoryzacja online

Tajemnicza strzałka

Większość właścicieli samochodów zna swoje pojazdy „na wylot”. I nie ma się co dziwić – spędzając wiele godzin za kierownicą prędzej, czy później uczymy się auta i jego funkcjonalności znamy na pamięć. W związku z tym mało kto zagląda już do opasłych instrukcji, które producenci dalej dodają niemal do wszystkich modeli pojazdów. Czasami jednak, nawet po wielu latach od zakupu samochodu, możemy natknąć się na bardzo nieistotne na pierwszy rzut oka szczegóły. Jak się okazuje, mogą one pomóc nam w niektórych sytuacjach.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wyobraźmy sobie na przykład, że kupujemy nowe auto, lub jesteśmy zmuszeni pojazd wypożyczyć. Najczęściej w tego typu przypadkach w baku znajduje się zaledwie kilka litrów paliwa. Już przy pierwszej wizycie na stacji pojawia się pytanie – gdzie, do licha ja mam wlew paliwa? I wbrew pozorom – nie trzeba nawet wychodzić z kabiny, by znaleźć szybko odpowiedź na to pytanie. Ba! Nie trzeba nawet szukać tej informacji w sieci, bo mamy ją przed oczami.

Dacia zdetronizowana! Najtańszy nowy samochód na polskim rynku to teraz Japończyk! [WIDEO]

Jak niewielu kierowców wie, od 2010 roku w nowych pojazdach przy wskaźniku poziomu paliwa umieszczana jest przez producentów niewielka strzałka. Co oznacza? Jak już zapewne się domyśliliście – pokazuje ona po której stronie w samochodzie, który prowadzimy znajduje się „korek”. Oczywiście, jeśli auto należy do nas, na pewno znamy jego położenie. Kiedy jednak wynajmujemy auto lub korzystamy z samochodu zastępczego, informacja ta będzie dla nas bardzo przydatna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News