80-latek zaszalał w Imprezie WRX STi. Prawko stracił równie szybko, jak jechał

80-latek zaszalał w Imprezie WRX STi. Prawko stracił równie szybko, jak jechał

wrxsti80

Podaj dalej

Senior za kierownicą przeważnie kojarzy się ze ślamazarną, pozbawioną dynamiki jazdą. I faktycznie – w zdecydowanej większości przypadków tak właśnie jest. Są jednak wyjątki, czego najlepszym przykładem jest pewien starszy pan z Australii.

Entuzjaści samochodów, którzy twierdzą, że zawsze przestrzegają przepisów dotyczących prędkości – kłamią. Złamanie prawa zajmuje tylko kilka sekund i niekoniecznie trzeba mieć do dyspozycji supersamochód za kilka milionów zł. Weźmy na przykład pierwszą generację Subaru Imprezy WRX z lat 90., której wystarczy kilka sekund, aby narazić kierowcę na utratę prawa jazdy, jeśli ten zdecyduje się na jazdę na maksa.

Tak właśnie stało się z 80-letnim mężczyzną w Australii, który został złapany przez policję, gdy jechał 182 km/h w strefie, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 100 km/h. Starszy kierowca stracił prawo jazdy na sześć miesięcy i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę w wysokości około 1300 USD, czyli w przeliczeniu ponad 5 tys. zł.

Osiemdziesięciolatek z Adelaide Plains został zatrzymany w minioną środę o 14:45 czasu lokalnego i natychmiast stracił prawo jazdy. Przekroczenie dozwolonej prędkości o 51 mil na godzinę (82 km/h) to nie żart, a lokalna policja stwierdziła, że ​​ten rodzaj jazdy jest „poważnym problemem” w świetle ostatnich śmiertelnych wypadków w Australii.

Jak podano do wiadomości publicznej, kierowca został złapany przez patrol autostradowy na wiejskiej drodze w pobliżu Almy, która znajduje się około godziny na północ od stolicy Australii Południowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News