650 Euro na osobę, jeśli pojedziesz tam na wakacje. Ministerstwo chce w ten sposób odbudować ruch turystyczny

650 Euro na osobę, jeśli pojedziesz tam na wakacje. Ministerstwo chce w ten sposób odbudować ruch turystyczny

650 Euro na osobę, jeśli pojedziesz tam na wakacje. Ministerstwo chce w ten sposób odbudować ruch turystyczny

Podaj dalej

Zima już za nami, a wraz z rosnącymi temperaturami powoli zaczynamy planować wakacje. Wśród aspektów decydujących o wyborze miejsca na urlop często pojawia się czynnik ekonomiczny. Ci, którzy chcą cieszyć się wakacjami, nie wydając zbyt dużo, szukają najkorzystniejszych opcji cenowych.

A co powiecie o pewnej wyspie na Pacyfiku? Może ona być w tym roku szczególnie atrakcyjna, ponieważ tamtejszy rząd chce płacić turystom, którzy zdecydują się ją odwiedzić. I to całkiem sporo, bo nawet 650 Euro, czyli w przeliczeniu ponad 3000 zł. Mowa o Tajwanie, który ma bardzo wiele do zaoferowania, w tym tropikalne plaże, piękne wąwozy, źródła termalne, wspaniałe góry i olbrzymie miasta.

Tajwan płaci turystom

Celem Tajwanu jest powrót do poziomu napływu turystów sprzed pandemii. O ile w 2019 roku wyspę gościło 11,8 mln turystów, o tyle w 2022 było ich zaledwie 600 tys. Dzięki zachętom ekonomicznym przeznaczonym dla tych, którzy zdecydują się spędzić wakacje w tym kraju, Tajwan spodziewa się osiągnąć około 6 mln turystów w 2023 r., a następnie powrót do co najmniej 10 mln w 2025 r.

Zgodnie z zapowiedziami tamtejszego Ministerstwa Turystyki, dofinansowanie przeznaczone jest dla wszystkich turystów zagranicznych, w szczególności przyjeżdżających z obszarów uważanych za strategiczne dla rynku – Japonia, Korea, Azja Południowo-Wschodnia, ale także Europa i Stany Zjednoczone.

A teraz podstawowe pytanie – ile Tajwan płaci turystom, aby zachęcić ich do przyjazdu? Cóż – całkiem sporo. Władze wyspy są gotowe zaoferować 5000 dolarów lokalnych (równowartość ok. 150 euro ) dla pierwszych 500 000 indywidualnych gości, którzy wybiorą się tam na wakacje w 2023 roku. Jeśli chodzi natomiast o całe rodziny, przeznaczone zostanie na ten cel aż 20 000 dolarów tajwańskich (około 650 euro). Krótko mówiąc, turyści mogą otrzymać zwrot znacznej części kosztów.

fot. pixabay

Jak to ma wyglądać w praktyce?

Pieniądze zostaną wypłacone na konto po przybyciu na wyspę i mogą zostać wykorzystane na pokrycie poniesionych wydatków, w tym wyżywienia, zakwaterowania i wycieczek. Jednak nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie akcja ma ruszyć. Dyrektor generalny biura turystycznego Tapei – Chang Shi Chung wyjaśnił, że dofinansowanie będzie przyznawane „w ramach różnych akcji promocyjnych”.

quifinanza.it

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News