500 zł dofinansowania do wyjazdu tylko czeka, aby je podnieść. Ale termin tej formy wsparcia niebawem upływa

500 zł dofinansowania do wyjazdu tylko czeka, aby je podnieść. Ale termin tej formy wsparcia niebawem upływa

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc

Podaj dalej

Bon turystyczny to relatywnie nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19, a następnie przez atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Pomysł od samego początku spotkał się z ogromną aprobatą społeczną. Do 1 października ubiegłego roku skorzystało z niego 7 mln dzieci. A to nie koniec. Jeśli zatem planujecie w najbliższym czasie wyjechać z dziećmi na urlop, to mamy dobre wieści.

Do kiedy program będzie realizowany?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na początku kwietnia, że o sześć miesięcy został przedłużony termin płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce.

– Termin realizacji bonu upływa więc w tym roku 30 września 2022 r. Nie oznacza to jednak, że wyjazd musi być zrealizowany w tym terminie. Można do końca września 2022 roku opłacić np. wyjazd na następne wakacje. – czytamy na wyborcza.biz.

Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii, wycieczce czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym.

Jak skorzystać?

Aby z niego skorzystać, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon w formie 16-cyfrowego numeru przesyłany jest na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Następnie przy płatności za zarezerwowany nocleg lub imprezę turystyczną należy podać właśnie ten unikalny numer. Co ważne, bonu nie trzeba wykorzystać za jednym razem.

Jeden bon w wysokości 500 zł przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło 18 roku życia. Natomiast dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mają prawo do świadczenia podstawowego o wartości 500 zł oraz świadczenia dodatkowego takiej samej wysokości, czyli łącznie 1000 zł.

grecja turcja wakacje greckie wyspy konflikt
fot. pixabay

źródło: wyborcza.biz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News