50-letni Garbus VS Porsche 911 GT3 RS. Wynik jest oczywisty? Zapomnij! To nagranie jest hitem sieci [WIDEO]

Nie ma lepszego sposobu na rozstrzygnięcie sporu niż drag-race. Dzięki klasycznemu i szalenie popularnemu (zwłaszcza za Oceanem) wyścigowi na 1/4 mili kierowcy mogą przekonać się czyje auto jest szybsze. Tak było też w tym przypadku.

Drag Race
Podaj dalej

Walka Dawida z Goliatem?

W tym przypadku w szranki stanęły Porsche 911 GT3 RS i 50-letni Volkswagen Garbus. Pierwszy ma do dyspozycji wolnossący silnik typu bokser o pojemności 4,0 l, który rozwija 520 KM i 470 Nm. Ta jednostka pozwala rozpędzić auto 0-100 km/h w 3,2 s, a maksymalnie Porsche osiąga 312 km/h.

Pomyśleliście pewnie teraz, że ułamek tej mocy pozwoliłby na zostawienie Garbusa w tyle, i kto w ogóle wpadł na idiotyczny pomysł skonfrontowania tych dwóch pojazdów? Otóż jak się okazuje, poczciwy „Beetle” wcale nie jest w tym pojedynku skazany na porażkę. Jego właściciel bowiem zainstalował w nim akumulator i silnik z Tesli Model S.

Dzięki temu ten staruszek ma teraz do dyspozycji 450 KM i 675 Nm
Biorąc pod uwagę niską wagę VW – 1050 kg, to raczej Garbus będzie tutaj faworytem. Wszak Porsche waży aż 400 kg więcej. Jesteście ciekawi jak to się skończyło? No to jedziemy!

 

Przeczytaj również