50-letni Garbus VS Porsche 911 GT3 RS. Wynik jest oczywisty? Zapomnij! To nagranie jest hitem sieci [WIDEO]

50-letni Garbus VS Porsche 911 GT3 RS. Wynik jest oczywisty? Zapomnij! To nagranie jest hitem sieci [WIDEO]

Drag Race

Podaj dalej

Nie ma lepszego sposobu na rozstrzygnięcie sporu niż drag-race. Dzięki klasycznemu i szalenie popularnemu (zwłaszcza za Oceanem) wyścigowi na 1/4 mili kierowcy mogą przekonać się czyje auto jest szybsze. Tak było też w tym przypadku.

Walka Dawida z Goliatem?

W tym przypadku w szranki stanęły Porsche 911 GT3 RS i 50-letni Volkswagen Garbus. Pierwszy ma do dyspozycji wolnossący silnik typu bokser o pojemności 4,0 l, który rozwija 520 KM i 470 Nm. Ta jednostka pozwala rozpędzić auto 0-100 km/h w 3,2 s, a maksymalnie Porsche osiąga 312 km/h.

Pomyśleliście pewnie teraz, że ułamek tej mocy pozwoliłby na zostawienie Garbusa w tyle, i kto w ogóle wpadł na idiotyczny pomysł skonfrontowania tych dwóch pojazdów? Otóż jak się okazuje, poczciwy „Beetle” wcale nie jest w tym pojedynku skazany na porażkę. Jego właściciel bowiem zainstalował w nim akumulator i silnik z Tesli Model S.

Dzięki temu ten staruszek ma teraz do dyspozycji 450 KM i 675 Nm
Biorąc pod uwagę niską wagę VW – 1050 kg, to raczej Garbus będzie tutaj faworytem. Wszak Porsche waży aż 400 kg więcej. Jesteście ciekawi jak to się skończyło? No to jedziemy!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News