Pięć najlepszych trików na zimowe problemy z autem. Każdy kierowca musi je znać [WIDEO]

Pięć najlepszych trików na zimowe problemy z autem. Każdy kierowca musi je znać [WIDEO]

zima diesel odpalanie

Podaj dalej

W Polsce zima zagościła na dobre a to znaczy, że niektórzy kierowcy mogą mieć różnorakie problemy ze swoimi samochodami. W tym materiale dowiecie się jak w bardzo prosty sposób sobie z nimi poradzić.

5 trików – to musisz znać

Śnieg, siarczyste mrozy, oblodzone drogi i oblodzone samochody, to wszystko oznacza dla kierowców jedno – kłopoty. Jak wynika z badań agencji IPSOS na zlecenie Link4 coraz więcej kierowców przygotowuje swoje auta do bardzo trudnych czasami  zimowych warunków.

Zdecydowana większość zmienia opony na zimowe oraz wymienia płyn do spryskiwaczy na taki, który jest przystosowany do ujemnych temperatur. Coraz częściej zaopatrujemy się również w akcesoria, które pomogą nam w „ogarnąć” zamrożony samochód. Mowa oczywiście o takich rzeczach jak odmrażacze do szyb i zamków, skrobaczka oraz łańcuchy śniegowe.

Niektórzy jednak (choć nieliczni) kierowcy w ogóle nie przejmują się tym, że zima może skutecznie uprzykrzyć im życie. Dlatego właśnie warto wiedzieć co począć na wypadek, kiedy zamarzną nam szyby, zamek lub kiedy przymarzną uszczelki drzwi. Taki poradnik został przygotowany a następnie udostępniony szerszej publiczności na kanale autodoc.pl.

Jest to pięć sprawdzonych sposobów na najczęstsze problemy, które mogą dotknąć właścicieli samochodów zimą. Bez wątpienia warto wiedzieć jak szybko i skutecznie sobie z nimi poradzić – to powinien wiedzieć każdy kierowca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News