4500 zł mandatu i 38 punktów karnych za jednym razem. Wystarczy popełnić jeden błąd aby dostać taką grzywnę

4500 zł mandatu i 38 punktów karnych za jednym razem. Wystarczy popełnić jeden błąd aby dostać taką grzywnę

obowiązkowy nowy dokument kierowcy

Podaj dalej

Funkcjonariusze jasielskiej drogówki zatrzymali kierującego osobowym audi, który rażąco naruszył przepisy drogowe. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h, wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz przed przejściem dla pieszych. Oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych, kierujący utracił możliwości kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

W czasie trwania Świąt Wielkanocnych, na głównych drogach powiatu jasielskiego można było zaobserwować wzmożony ruch. Nad jego płynnością oraz bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. W trakcie służby stanowczo reagowali na rażące naruszenia w ruchu drogowym.

W ubiegłą sobotę podczas patrolowania nieoznakowanym radiowozem drogi krajowej nr 28, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie. W Skołyszynie wyprzedził inny pojazd silnikowy na skrzyżowaniu. Następnie w Siedliskach Sławęcińskich wyprzedził kolejny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ponadto poruszał się on z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym.

38-latek otrzymał mandaty na łączną kwotę 4500 zł oraz 38 punktów karnych. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja po raz kolejny apeluje o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Podczas poruszania się po drodze, zachowujmy się odpowiedzialnie i świadomie.

pixabay

POLICJA PODKARPACKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News