3000 nowych miejsc pracy w Polsce. To pierwszy taki zakład w kraju

3000 nowych miejsc pracy w Polsce. To pierwszy taki zakład w kraju

praca wypłata wynagrodzenie mniej więcej tydzień pracy godziny

Podaj dalej

4 kwietnia w Ksawerowie w powiecie pabianickim rozpoczęto budowę fabryki pomp ciepła Grupy Daikin Europe. Docelowo znajdzie tam pracę 3000 osób do 2030 roku. W uroczystości inaugurującej inwestycję wziął udział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

3000 nowych miejsc pracy

Na początku lipca ubiegłego roku ogłaszaliśmy wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim i kierownictwem firmy Daikin, jej nową inwestycję w Ksawerowie koło Łodzi. Cieszę się, że już dziś rozpoczynamy realizację tego ważnego dla regionu i kraju przedsięwzięcia – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Zakład będzie specjalizował się w produkcji jednostek zewnętrznych do pomp ciepła nowej generacji. Szacunkowa wartość inwestycji to 300 mln euro. To pierwszy zakład produkcyjny Daikin w Polsce. Nowa fabryka rozpocznie działalność w lipcu 2024 roku.

To największa w ostatnich latach inwestycja zagranicznej firmy w Polsce i największa w historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Docelowo będzie to jeden z trzech największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych firmy na świecie – powiedział minister Waldemar Buda.

Ostatnie lata są rekordowe pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. Atrakcyjność inwestycyjna Polski jest potwierdzona w różnego rodzaju rankingach eksperckich, a także ma odzwierciedlenie w ratingach polskiej gospodarki. Nasze atuty to przede wszystkim atrakcyjne położenie geograficzne, wielkość rynku, wysoko wykwalifikowane kadry, sieć uczelni czy zachęty skierowane do inwestorów. Polska gospodarka wielokrotnie udowodniła swoją siłę i stabilność. Nowa inwestycja Daikin w Polsce jest tego potwierdzeniem – dodał minister Buda.

Inwestycja otrzymała pozytywną rekomendację Międzyresortowego Zespołu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030 w sprawie przyznania grantu rządowego.

Międzyresortowy Zespół udzielił rekomendacji wsparcia w formie dotacji celowej dla Daikin Manufacturing Poland Sp. z o.o. w wysokości 58 304 761,06 zł. Zostało ono zatwierdzone przez ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę.

praca wypłata wynagrodzenie mniej więcej tydzień pracy godziny
fot. pixabay

MINISTERSTWO ROZWOJU I TECHNOLOGII

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News