30-letni Nissan 300ZX trafił na aukcję. Stan salonowy za niewielkie pieniądze

30-letni Nissan 300ZX trafił na aukcję. Stan salonowy za niewielkie pieniądze

Podaj dalej

Na aukcję w serwisie eBay w Stanach Zjednoczonych trafił wyjątkowy Nissan 300ZX. Była to wyjątkowa gratka dla wszystkich miłośników japońskiej motoryzacji, ponieważ tak zadbanego egzemplarza ze świecą szukać na całym świecie.

30-latek jak z salonu

Wystawiony na aukcję model wyprodukowany został w 1990 roku. Mimo 30 lat na karku samochód dalej imponuje swoją nietuzinkową bryłą. W przedmiotowym egzemplarzu pod maską pracuje 3-litrowe V6 zestrojone z 4-biegową skrzynią automatyczną. Samochód napędzany jest oczywiście na tylną oś.

Największe wrażenie robi jednak nie jednostka napędowa, a stan pojazdu. Auto stało większość czasu „pod kocem”, dlatego po trzech dekadach na liczniku widnieje 7217 mil, czyli w przeliczeniu 11 614 km.

Wystawiony na aukcję Nissan 300ZX przed sprzedażą poddany został kilku zabiegom odmładzającym, oraz pełnemu detailingowi, dzięki czemu jego stan wizualny jest niemal salonowy.

30-letni Nissan 300ZX trafił na aukcję. Auto mimo swojego wieku wygląda obłędnie.

Nowy właściciel wylicytował tę wyjątkową maszynę za 22 tysiące dolarów, a więc niecałe 83 tysiące złotych. Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie raczej nie będzie musiał głębiej sięgać do portfela i inwestować w samochód.

Samochód do tej pory przejechał zaledwie 11 614 km.

Jak zapewniał sprzedający – auto nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Patrząc na zdjęcia, raczej trudno się temu dziwić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News