21 tys. zł grzywny i 111 punktów w jednej chwili - to mandatowy i punktowy rekord w Polsce. Co zrobił? Usiądźcie i trzymajcie się krzesła...

21 tys. zł grzywny i 111 punktów w jednej chwili - to mandatowy i punktowy rekord w Polsce. Co zrobił? Usiądźcie i trzymajcie się krzesła...

21 tys. zł grzywny i 111 punktów w jednej chwili – to mandatowy i punktowy rekord w Polsce. Co zrobił? Usiądźcie i trzymajcie się krzesła…

Podaj dalej

Słowa wyjątkowego uznania za profesjonalizm oraz zachowanie zimnej krwi należą się policjantom, którzy brali udział w zatrzymaniu szaleńca, który na ulicach Włocławka zgotował kierowcom prawdziwy Armagedon. Na szczęście po brawurowym pościgu udało się zatrzymać pirata drogowego. Teraz 32-latek jest najprawdopodobniej nowym, niechlubnym rekordzistą jeśli chodzi o wysokość mandatu i jednorazowej ilości przyznanych punktów karnych. W sumie musi zapłacić 21 tys. zł grzywny, a jego konto zasiliło zawrotne… 111 punktów.

Sceny jak z filmu akcji na drogach Włocławka

– Wszystko zaczęło się w ubiegły czwartek (16.03.2023) po godzinie 7.00 w centrum Włocławka. Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania ulicy Zielony Rynek, zwrócili wówczas uwagę na kierowcę volkswagena, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego auto nie posiadało tylnej wycieraczki. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

Mężczyzna zignorował jednak polecenia mundurowych i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, podczas której złamał szereg przepisów. Jazdę zakończył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie wjechał pomiędzy pojazdy oczekujące przed sygnalizatorem na zmianę światła. Podjął następnie ucieczkę pieszo, lecz został szybko zatrzymany przez mundurowych.

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Włocławka. Był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy.

Mężczyzna już poniósł konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy, podczas której stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Na szczęście, pomimo niebezpiecznych sytuacji, obyło się bez obrażeń. Za złamanie szeregu przepisów drogowych, między innymi, spowodowanie czterech kolizji, jazdę „pod prąd” i po chodniku, mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 111 punktów karnych. – podaje policja kujawsko-pomorska.

To jednak nie koniec przewinień, bo okazało się również, że włocławianin nie posiada uprawnień do kierowania. Materiały dotyczące tego wykroczenia trafią do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci sporządzili też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż okazało się, że jego auto nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

32-latek odpowie też za przestępstwa, nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ale też za szereg innych. Śledczy ustalili bowiem, że od października 2022 roku do lutego tego roku, dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych na terenie Włocławka. Kradł głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą wieloletniego więzienia.

W miniony piątek (17.03.2023) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, a następnego dnia (18.03.2023) odbyło się posiedzenie w sądzie. Tutaj zapadła decyzja o tym, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News