1200-konny Nissan GTR kontra Tesla 3 Performance. Kto okazał się górą w tym pojedynku?

1200-konny Nissan GTR kontra Tesla 3 Performance. Kto okazał się górą w tym pojedynku?

Podaj dalej

Jak najlepiej sprawdzić które auto jest szybsze? To oczywiste – drag race! Wyścigi równoległe są chyba najprostszą i najstarszą zarazem formą rywalizacji, pomiędzy posiadaczami sportowych pojazdów. I właśnie w ten sposób właściciel Tesli 3 Performance i 1200-konnego Nissana GTR postanowili porównać swoje maszyny.

Let’s race!

Porównywanie osiągów auta elektrycznego z pojazdem wykorzystującym do napędu układ spalinowy jest odrobinę problematyczne. Nawet najnowocześniejsze (doładowane lub nie) silniki benzynowe, mogą konkurować z elektrycznym odpowiednikiem tylko w określonym przedziale obrotów. Silnik elektryczny może pracować od zerowej prędkości obrotowej, co pozwala wyeliminować sprzęgło.

Motocyklista ryzykowny manewr przypłacił życiem. To się nie mogło udać

Teoretycznie więc, dysponująca maksymalnym momentem dostępnym od zera Tesla, powinna na starcie bez trudu poradzić sobie z kultowym GTR. Jednak ten Nissan nie jest „zwykłym GTR”. Jego moc to dokładnie 1212 KM oraz 1285 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak ten potwór poradził sobie z Teslą, możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News