1000-konne silniki odrzutowe na ręce. To najbardziej niesamowity wynalazek XXI wieku!

1000-konne silniki odrzutowe na ręce. To najbardziej niesamowity wynalazek XXI wieku!

Podaj dalej

Zatłoczone miasta, problemy z miejscami parkingowymi, korki na autostradach i dziesiątki tysięcy wypadków samochodowych dziennie. A co jeśliby zostawić to wszystko w tyle i zacząć… latać? Brzmi absurdalnie? Nie do końca, poznajcie „odrzutowe ręce”!

Nie tylko popularna oranżada da ci skrzydła

Jak się okazuje – latanie wcale nie musi być skomplikowane. Dzięki bogatej historii rodzinnej w lotnictwie, były handlowiec naftowy i rezerwista Royal Marines – Richard Browning, założył pionierską firmę Aeronautical Innovation – Gravity Industries. Założona w marcu 2017 roku firma miała od samego początku tylko jeden cel – wprowadzić lot człowieka w zupełnie inny wymiar.

Tak oto powstał pierwszy kombinezon o roboczej nazwie JET-SUIT, wyposażony w mocowane na rękach silniki odrzutowe, które łącznie generują 1000 KM. Taki zestaw w połączeniu z naturalną równowagą i balansem człowieka pozwala na szybowanie nad ziemią niczym Ironman! 

Zespół Gravity z siedzibą w Wielkiej Brytanii przeprowadził do tej pory ponad 100 imprez lotniczych w 30 krajach z użyciem swojego innowacyjnego wynalazku. I o ile sam projekt jest absolutnie doskonały i nowatorski, istnieje jeden poważny problem. Przepisy żadnego kraju na świecie nie mają odpowiednich regulacji, jeśli chodzi o używanie tego typu sprzętu. Zatem jeśli w ogóle JET-SUIT trafi na rynek, przyjdzie nam z pewnością na ten moment jeszcze trochę poczekać.

„Razem z moim zespołem realizujemy wizję, aby Gravity stało się światowej klasy pionierem w inżynierii lotniczej. Rzucimy wyzwanie granicom w lotnictwie i będziemy inspirować kolejne pokolenia.” –Richard Browning Założyciel i główny pilot testowy Gravity Industries ltd

Jak działa JET-SUIT możecie zobaczyć na tym nagraniu:

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News