Mitsubishi w Genewie zaprezentuje nowe wersje swoich bestsellerów. Popularnych w Polsce

Mitsubishi w Genewie zaprezentuje nowe wersje swoich bestsellerów. Popularnych w Polsce

Podaj dalej

Mitsubishi skrupulatnie przygotowuje się do wybiegu na salonie samochodowym w Genewie. Japońska marka właśnie opublikowała listę premier, które zamierza pokazać podczas 89. edycji najbardziej prestiżowych targów motoryzacyjnych na Starym Kontynencie.

Drive Your Ambition – to hasło przewodnie Mitsubishi Motors Corporation (MMC), które ma znaleźć swoje odzwierciedlenie w ekspozycji podczas salonu motoryzacyjnego 89. Genewa Motor Show, który odbędzie się pomiędzy 5 i 17 marca 2019 roku.

Niemiecka nazwa, japońska dusza i ASX

W trakcie wystawy Mitsubishi ma w planach dwie światowe premiery. Koncepcyjnego SUV-a o „dziwnej” nazwie Mitsubishi Engelberg Tourer oraz nowe Mitsubishi ASX 2020, który aktualnie jest najpopularniejszym kompaktowym SUV-em japońskiej marki.

Nowa generacja pick-upa Mitsubishi L200 zostanie po raz pierwszy pokazana w Europie.

Główne nowości w modelu to poprawiona stylistyka przedniej części nadwozia, zmodyfikowany system napędu 4WD, zapewniający lepsze zdolności terenowe i wykorzystanie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa aktywnego. Jednostka napędowa nowego to Mitsubishi L200 to turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią. Silnik wykorzystuje wodny roztwór dodatku SCR AdBlue, po to by redukować emisję tlenków azotu (NOx) z układu wydechowego. Spełnia najbardziej surowe normy Euro 6d-TEMP.

Gama modeli Mitsubishi podczas Geneva Motor Show 2019

  • Mitsubishi Engelberg Tourer – premiera światowa, model koncepcyjny, model wystawowy
  • ASX – premiera światowa (model 2020), model na rynek europejski, model wystawowy (RVR/Outlander Sport w niektórych krajach)
  • L200 – premiera europejska (model 2020), model na rynek europejski, model wystawowy (Triton poza Europą)
  • Outlander PHEV
  • Eclipse Cross
  • Outlander
  • Space Star
  • Mirage (poza Europą i-MiEV)

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News