Mitsubishi ogłasza akcję serwisową Lancera w Polsce - problemy z airbagami, także w EVO

Mitsubishi ogłasza akcję serwisową Lancera w Polsce - problemy z airbagami, także w EVO

Podaj dalej

W blisko 2300 egzemplarzy Mitsubishi Lancera może wystąpić defekt związany z poduszkami powietrznymi. Polski oddział zaprasza do ASO wybranych właścicieli tego modelu. Także tych posiadających wersję EVO z lat 2004-2007, czyli „ósemek” i „dziewiątek”.

Jak wynika z komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w wybranych egzemplarzach takich modeli jak Mitsubishi Lancer (CS0A) MY2004-2009, Lancer Wagon (CS0W) MY2004-2007 oraz Lancer Evolution (CT9A) MY2004-2007 i I (HA1W) MY2007 mógł zostać zamontowany generator gazu poduszki powietrznej, wypełniony wadliwym materiałem inicjującym opartym na azotanie amonu.

Czym to grozi?

Na skutek oddziaływania dużej wilgotności i wysokiej temperatury może w razie kolizji czołowej dojść do nieprawidłowego napełnienia poduszki po stronie pasażera. Niekontrolowany rozpad gazu w generatorze może doprowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia i uszkodzenia obudowy urządzenia, której odłamki mogą wystrzelić z dużą siłą.

W dużej partii samochodów, patrząc na sprzedaż tych modeli w Polsce, może zachodzić potrzeba wymiany generatorów gazu poduszek powietrznych na nowe elementy.

Na rynku polskim stosowną kampanią naprawczą MMC Car Poland objętych jest łącznie 2278 pojazdów (Więcej na oficjalnej stronie UOKiK >>>).

Tankowanie na tych stacjach oznacza problemy

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News