Mitsubishi Motors otwiera nową fabrykę silników

Mitsubishi Motors otwiera nową fabrykę silników

Mitsubishi Motors otwiera nową fabrykę silników

Podaj dalej

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że rozpoczyna dwie inwestycje, które będą kamieniami milowymi dla ekspansji japońskiego koncernu w Chinach. Pierwszą jest rozpoczęcie produkcji silników 4B4 i 4J1, a drugą rozpoczęcie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego, która ma zakończyć się w 2020 r.

Nowa fabryka silników będzie miała roczną zdolność produkcyjną podstawowej linii operacyjnej 200 000 egzemplarzy. Będzie produkować nowy silnik benzynowy (4B4) o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, spełniający wysokie normy środowiskowe, montowany w modelu Eclipse Cross. Ponadto fabryka będzie produkować silnik 4J1 dla lokalnie produkowanego Outlandera, przeznaczonego na chiński rynek.

Lokalna produkcja silników zwiększy konkurencyjność i jeszcze bardziej wzmocni pozycję rynkową MMC na największym na świecie rynku motoryzacyjnym. Oprócz zwiększenia zatrudnienia w samym zakładzie, inwestycja przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy w łańcuchu dostaw.

Eclipse Cross zadebiutuje na chińskim rynku tej jesieni, dzięki czemu Mitsubishi Motors rozszerzy swoją ofertę produktów w segmencie SUV oraz wzmocni lokalną sieć sprzedaży.

GMMC uzgodniło również z władzami miasta Changsha, że przeniesie się do nowo utworzonego centrum badawczo-rozwojowego o powierzchni 41 hektarów. Obiekt będzie wyposażony w tor do testowania pojazdów. Centrum wzmocni dział rozwoju technologicznego GMMC I pomoże sprostać lokalnym potrzebom rynku w Chinach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News