Mitsubishi Motors otwiera nową fabrykę silników

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że rozpoczyna dwie inwestycje, które będą kamieniami milowymi dla ekspansji japońskiego koncernu w Chinach. Pierwszą jest rozpoczęcie produkcji silników 4B4 i 4J1, a drugą rozpoczęcie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego, która ma zakończyć się w 2020 r.

Mitsubishi Motors otwiera nową fabrykę silników
Podaj dalej

Nowa fabryka silników będzie miała roczną zdolność produkcyjną podstawowej linii operacyjnej 200 000 egzemplarzy. Będzie produkować nowy silnik benzynowy (4B4) o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, spełniający wysokie normy środowiskowe, montowany w modelu Eclipse Cross. Ponadto fabryka będzie produkować silnik 4J1 dla lokalnie produkowanego Outlandera, przeznaczonego na chiński rynek.

Lokalna produkcja silników zwiększy konkurencyjność i jeszcze bardziej wzmocni pozycję rynkową MMC na największym na świecie rynku motoryzacyjnym. Oprócz zwiększenia zatrudnienia w samym zakładzie, inwestycja przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy w łańcuchu dostaw.

Eclipse Cross zadebiutuje na chińskim rynku tej jesieni, dzięki czemu Mitsubishi Motors rozszerzy swoją ofertę produktów w segmencie SUV oraz wzmocni lokalną sieć sprzedaży.

GMMC uzgodniło również z władzami miasta Changsha, że przeniesie się do nowo utworzonego centrum badawczo-rozwojowego o powierzchni 41 hektarów. Obiekt będzie wyposażony w tor do testowania pojazdów. Centrum wzmocni dział rozwoju technologicznego GMMC I pomoże sprostać lokalnym potrzebom rynku w Chinach.

Przeczytaj również