Mitsubishi Eclipse Cross zdobywa nagrodę Good Design 2018

Mitsubishi Eclipse Cross zdobywa nagrodę Good Design 2018

Podaj dalej

Kompaktowy SUV Mitsubishi Eclipse Cross otrzymał nagrodę Good Design 2018 przyznawaną przez japoński Instytut Promocji Wzornictwa.

Eclipse Cross to połączenie sportowego coupe i dynamiki samochodu SUV z charakterystycznym dla Mitsubishi oryginalnym stylem, technologią i pewnym prowadzeniem. Inna wyróżniająca cecha tego modelu to napęd na cztery koła. Z kolei technologie łączności pokładowej pozwalają w pełni cieszyć się z użytkowania samochodu.

Nadwozie samochodu zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką pozycję za kierownicą, duży prześwit i przestronną kabinę, charakterystyczną dla stylu pojazdów SUV; główna linia podkreśla profil w kształcie klina, akcentowany przez linię pasa przedniego z charakterystyczną szybą przednią, tyłem zakończonym krótkim zwisem i pionową tylną klapą oraz głęboko poszerzonymi, muskularnymi błotnikami.

Good Design Award

Od 1957 roku nagroda Good Design Award jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii w ramach Systemu Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System), znanego jako system G Mark. Przez 60 lat celem programu była promocja wzornictwa przemysłowego i poprawa jakości życia w Japonii. Dzięki projektowi przyznano ponad 45 000 nagród G Mark. Dziś, program stał się światową nagrodą za wzornictwo – wiele firm i organizacji z całego świata uczestniczy w jego rozwoju, a znak G Mark, stanowi symbol doskonałego wzornictwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News