Mistrzowie Europy zakończą sezon na Karowej

Mistrzowie Europy zakończą sezon na Karowej

Podaj dalej

54. Rajd Barbórka zakończy tegoroczny sezon startów Subaru Poland Rally Team. Jego reprezentanci, mistrzowie Europy ERC 2 – Wojtek Chuchała i Daniel Dymurski – po raz drugi w tym roku wystąpią razem przed polską publicznością.


sprt-2

Rozgrywany w Warszawie Rajd Barbórka, to nie tylko seria krótkich odcinków specjalnych zlokalizowanych w centrum stolicy Polski, ale także – a może przede wszystkim – Kryterium Asów na ulicy Karowej. Przeprowadzana po zmroku próba, której trasę rozjaśniają snopy świateł rajdówek, od lat stanowi zwieńczenie sezonu motorsportowego w Polsce. Zwycięstwo na dwukilometrowym odcinku jest równie prestiżowe, co trudne – najmniejszy błąd w objeżdżaniu beczki, czy zbyt długi uślizg potrafią zepsuć dobry czas przejazdu.

Rajd Barbórka rozpocznie się o 8. rano w sobotę, 10 grudnia od próby zlokalizowanej na Torze Służewiec. Po raz pierwszy na Autodromie Bemowo Siemanko i Lopez pojawią się po godzinie 10, gdzie zaplanowany będzie pierwszy, półgodzinny serwis. Załogi wrócą na teren wokół siedziby Automobilklubu Polski trzy godziny później na drugi i ostatni serwis przed finałowym przejazdem odcinka „Autodrom Bemowo”.
Przejazdy pokazowe Kryterium Karowa rozpoczną się o godzinie 17:00, a zawodnicy rozpoczną ściganie się na słynnym odcinku specjalnym o 18:30.
Wojtek i Daniel nakleją na swoją Subaru Imprezę STI numer „2”, co oznacza, że zgodnie z regulaminem będą startować na samym końcu liczącej niespełna 90 załóg stawki.
Relacja na żywo z Kryterium Karowa będzie przeprowadzana na antenie TVP Warszawa w sobotę 10 grudnia od godziny 18:00. Podsumowanie Rajdu Barbórka można będzie obejrzeć tego samego dnia o 23:10 na TVP Sport.

sprt-1

Aż trudno uwierzyć, że jesteśmy już na finiszu sezonu! Mam wrażenie, że jeszcze nie tak dawno wsiadałem do naszej Subaru Imprezy STI na Gran Canarii i ruszałem do pierwszego odcinka specjalnego tegorocznych mistrzostw Europy. Ten rok był dla nas niezwykle udany i cieszę się, że wraz z Lopezem i całym zespołem osiągnęliśmy wyznaczone nam cele zdobywając tytuły w ERC 2. Teraz przyszła pora podziękować zarówno naszym partnerom, dzięki którym tegoroczne starty nie byłyby możliwe, jak i kibicom, którzy przez cały sezon wspierali nas całym sercem. Najlepiej zrobić to podczas Rajdu Barbórka, który tradycyjnie zgromadzi przy swojej trasie wielu widzów. Zawsze lubiłem takie krótkie, pokazowe próby, a słyszałem, że i Lopez ma na nich niemałe doświadczenie. Kibiców prosiłbym, żeby mi powiedzieli jak mam jechać tą Karową, czy na czas, czy bokami, bo nie mogę się zdecydować! Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS – powiedział Wojciech Chuchała.
Jak co roku Rajd Barbórka daje szansę na pokazanie się przed polskimi kibicami i zapewnia walkę z bardzo silnymi konkurentami. W tym sezonie startowaliśmy w naszym kraju tylko raz, podczas Rajdu Rzeszowskiego, więc fajnie będzie po raz kolejny ścigać się w szpalerze polskich kibiców. Organizatorzy przygotowali zupełnie nowy odcinek specjalny wokół Centrum Warsaw Expo i jestem ciekaw jaką będzie miał charakterystykę. Z Barbórką łączą mnie bardzo miłe wspomnienia. Triumfowałem w niej pięciokrotnie, a cztery razy zwyciężyłem w Kryterium Asów na ulicy Karowej, przyszła więc pora, by i z Wojtkiem pokusić się tutaj o dobry wynik i razem zapisać kolejną kartę w historii naszych wspólnych startów – uzupełnił Daniel Dymurski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News