Mistrz świata zostaje ambasadorem Porsche Macan

Mistrz świata zostaje ambasadorem Porsche Macan

8 interakcji
Mistrz świata zostaje ambasadorem Porsche Macan

Podaj dalej

Doskonała technika i precyzja. Niesamowita prędkość i odwaga. Niewiele jest osób, które wyrażają wartości bliskie marce Porsche równie skutecznie co Łukasz Czepiela – mistrz świata wyścigów samolotowych Red Bull Air Race, a od niedawna również ambasador Porsche Macan.

W mediach prezentowana jest właśnie pierwsza kampania modelu z jego udziałem, realizowana pod hasłem „Oderwij się„. To doskonałe podsumowanie sportowo-rodzinnego charakteru Porsche Macan – samochodu, który łączy funkcjonalność SUV-a z dynamiką sportowych aut i zapewnia dawkę pozytywnych emocji nawet w czasie codziennych dojazdów do pracy. A po niedawnej modernizacji oferuje najnowocześniejsze systemy łączności oraz wsparcia kierowcy.

Łukasz Czepiela robi to, co kocha – i łączy przy tym dwa światy. Jest kapitanem pasażerskiego Airbusa, a jednocześnie pilotem klasy Challenger w zawodach Red Bull Air Race. Samolotami fascynuje się od dziecka. Od najmłodszych lat śledził pokazy lotnicze, jako nastolatek pomagał przy utrzymaniu maszyn na lotnisku, a później pracował jako mechanik linii lotniczej i szef załogi w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej. Tak zaczęła się jego kariera w sportach lotniczych.

Dziś jest najlepszym polskim pilotem wyścigowym. W 2018 r., po pełnym dramatyzmu finale w Fort Worth, sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger. Na pytanie, co czuje w powietrzu, odpowiada, że przede wszystkim niesamowitą wolność. „To coś, co zawsze chciałem robić, latać w trzech wymiarach, robić z tym samolotem, co mi się podoba. W powietrzu czuję niesamowitą satysfakcję, jeśli pokaz jest fajnie zrobiony i dobry technicznie. To uczucie nie do opisania, gdy spełnia się dziecięce marzenia na co dzień„.

Wszystkie wyścigi wymagają doskonałej maszyny. Podczas zawodów Red Bull Air Race Łukasz Czepiela siada za sterami samolotu Edge 540. Jego maksymalna prędkość – 430 km/h – robi wrażenie, ale w tych zawodach liczy się coś więcej. Samolot jest zdolny do wykonania pełnego zwrotu w czasie krótszym niż 10 sekund przy przeciążeniu 12 g!

Ekscytacja na co dzień

Kiedy nie pochłania mnie latanie po świecie, szukam adrenaliny, uprawiając wędrówkę lub wspinaczkę skałkową. Jestem także zapalonym pływakiem” – dodaje Łukasz Czepiela. Dlatego na drodze jego partnerem jest Porsche Macan. Najbardziej sportowy SUV w swoim segmencie oferuje świetną dynamikę prowadzenia bez kompromisów w zakresie funkcjonalności. Ma przestronną kabinę, duży bagażnik i występuje w dwóch wersjach silnikowych – o mocy 245 lub 354 KM. Obie odmiany są standardowo wyposażone w błyskawicznie działającą 7-biegową przekładnię dwusprzęgłową PDK oraz napęd na obie osie.

Porsche Macan to SUV, który do codziennej rutyny dodaje pierwiastek ekscytacji. Już sam jego design nawiązuje do ikony sportowych aut – 911. Po niedawnej modernizacji model jeszcze lepiej łączy żywiołowy, sportowy charakter z użytecznością na co dzień. Otrzymał ulepszone podwozie i udoskonalone hamulce, a nowe systemy wspomagające kierowcę – m.in. asystent jazdy w korku – zapewniają jeszcze większy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa.

Z kolei nowa generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Porsche Communication Management (PCM) – teraz z 10,9-calowym ekranem dotykowym – oferuje kompleksową komunikacji ze światem, w tym nawigację online z informacjami o ruchu w czasie rzeczywistym oraz rozbudowane usługi łączności (np. hotspot Wi-Fi) i możliwości zdalnej obsługi funkcji pojazdu za pośrednictwem aplikacji na smartfon.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News