Miotła (nie)zabezpieczająca. ITD opadły szczęki na widok patentu litewskich kierowców

Miotła (nie)zabezpieczająca. ITD opadły szczęki na widok patentu litewskich kierowców

Zabezpieczenie_ladunku_Nr2

Podaj dalej

Z odpowiedzią na pytanie, do czego służy miotła, nie miałoby problemu kilkuletnie dziecko. Ku zaskoczeniu inspektorów ITD, dwóch litewskich kierowców znalazło dla niej zupełnie inne zastosowanie.

Stare powiedzenie mówi – co dwie głowy to nie jedna. Oczywiście, dwie inteligentne osoby mogą stworzyć coś wyjątkowego. Natomiast inteligencją nie błysnęli litewscy kierowcy. Inspektorzy ITD nie kryli zdziwienia, gdy zobaczyli, do czego wykorzystali oni miotłę.

Nie lada pomysłowością wykazała się dwuosobowa załoga litewskich kierowców ciężarówki podczas zabezpieczania ładunku przed wyruszeniem w trasę. Mężczyźni uznali, że szczotka do zamiatania będzie odpowiednią podporą, uniemożliwiającą przemieszczenie się ładunku podczas jazdy. Sztyl miotły najwidoczniej wyglądał na bardzo, ale to bardzo solidny.

Innego zdania byli inspektorzy ITD, którzy zatrzymali pojazd do kontroli na autostradzie A2 w Żdżarach koło Konina do rutynowej kontroli. Inspektorzy wydali kierowcom polecenie właściwego zabezpieczenia ładunku przy pomocy miotły belek rozporowych.

Kierowcy nie tylko nie zabezpieczyli odpowiednio ładunku, ale nie zadbali również o własne bezpieczeństwo. W chwili zatrzymania nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, zostali ukarani mandatami karnymi.

Dacia Duster schodzi jak świeże bułeczki. Gdzie leży fenomen tego auta?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News