Miły gest ze strony Mercedesa

Miły gest ze strony Mercedesa

Miły gest ze strony Mercedesa

Podaj dalej

Rok 2017 Mercedes zdecydowanie zaliczy do udanych. Zyski okazały się na tyle wysokie, że producent postanowił podzielić się nimi ze swoimi pracownikami. Trzeba przyznać, że to miły gest, który na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek marki.

Daimler postanowił przyznać premie swoim pracownikom wysokości do 5700 euro, czyli ponad 23 000 zł. Na taki bonus może liczyć 130 tysięcy niemieckich pracowników. Wilfried Porth, czyli członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za zasoby ludzkie powiedział: Nasi pracownicy przyczynili się w znacznym stopniu do tego, aby rok 2017 był najbardziej udanym w historii firmy Daimler. Udziałem w zyskach chcemy uhonorować naszych kolegów za ich nieustające poświęcenie. Premia pokazuje, że odpowiednio dzielimy sukces firmy z naszymi pracownikami. Wspólnie osiągnęliśmy wiele: od ponad dwóch milionów wyprodukowanych pojazdów w Mercedes-Benz Cars, rekordowej sprzedaży w Mercedes-Benz Vans do innowacyjnych rozwiązań transportowych w Mercedes-Benz Trucks.

To nie pierwszy taki gest w historii Mercedesa. System podziału zysków stosowany jest w tej firmie od 1997 roku. Podobną premię otrzymali również pracownicy Porsche na początku ubiegłego roku. Premie wyniosły wtedy 9111 euro i otrzymało je 20 tysięcy pracowników.

Tagi: Mercedes, Daimler, Porsche, premie pracownicze

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News