Milowy krok Volkswagena. Model I.D. VIZZION nadciąga!

Milowy krok Volkswagena. Model I.D. VIZZION nadciąga!

Milowy krok Volkswagena. Model I.D. VIZZION nadciąga!

Podaj dalej

Volkswagen nie próżnuje i po pierwszych projektach pojazdów elektrycznych, zaprezentował nam całkowicie autonomiczny model I.D. VIZZION. Stwierdzenie, że jest to samochód przyszłości, wydaje się tu zupełnie stosowne i zdecydowanie na miejscu.

Jest to czwarty prototyp z elektrycznej rodziny modeli I.D. zaprojektowany przez niemieckich inżynierów. VIZZION ponadto będzie limuzyną klasy wyższej. W aucie zobaczymy futurystyczne wnętrze oraz innowacyjne technologie przyjazne środowisku. Do 2025 roku niemiecki koncern wypuści na rynek aż 20 różnych modeli elektrycznych!

VIZZION będzie w pełni autonomicznym pojazdem. Jego prowadzeniem zajmie się sztuczna inteligencja korzystająca z wielu systemów asystujących. Dzięki takim rozwiązaniom w samochodzie nie zobaczymy ani kierownicy, ani pedałów, ani nawet dźwigni zmiany biegów. Auto jedzie, kieruje i nawiguje samodzielnie. W trakcie jazdy mamy zatem możliwość zajmowania się swoimi sprawami, a z pojazdem porozumiemy się przy pomocy gestów oraz komend głosowych.

Przejdźmy teraz do pierwszych danych technicznych, które zostały nam podane. Karoseria samochodu liczy 5,11 metra długości. Moc systemowa modelu wynosi 225 kW. Prędkość maksymalna, jaką osiągnie samochód to 180 km/h. Szczególną uwagę zwraca zasięg samochodu. Litowo-jonowe akumulatory o pojemności 111 kWh sprawiają, jego zasięg wynosi aż 665 km. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu obydwa silniki elektryczne współpracują ze sobą w maksymalnie efektywny sposób, przekazując siłę napędową na wszystkie cztery koła.

I.D.VIZZION pokazuje jak wielkie możliwości daje nowa platforma MEB Volkswagena przeznaczona do konstruowania samochodów elektrycznych. Jest ona technologiczną podstawą do budowy przyszłych elektrycznych samochodów marki, zapewnia im duży zasięg, daje możliwość jak najefektywniejszego zagospodarowania ich wnętrz i pozwala na produkcję po optymalnych kosztach.

Debiut samochodu planowany jest na początku marca w czasie Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Tagi: Volkswagen, I.D. VIZZION, premiera, Genewa, elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News