Milionowy Juke wyprodukowany w zakładach Nissana w Sunderland

Milionowy Juke wyprodukowany w zakładach Nissana w Sunderland

Podaj dalej

Osiem lat po stworzeniu segmentu miejskich crossoverów z linii produkcyjnej zakładów Nissana w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy Juke powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.

Juke w 2018 roku oferuje liczne możliwości personalizacji wnętrza i nadwozia. Dzięki tym wszystkim opcjom i możliwym kombinacjom personalizacji klienci mogą wybierać spośród 23 000 konfiguracji modelu.

Milionowy Juke wyprodukowany w Sunderland to wersja Tekna w kolorze niebieskim (Vivid Blue) — najnowszym w palecie dostępnych lakierów.

Juke jest drugim crossoverem produkowanym w tej fabryce. Pierwszym modelem był Qashqai. Do dziś w Sunderland wyprodukowano ponad 3 miliony egzemplarzy Qashqai. Kolejne miejsca na liście produktów zakładu z siedmiocyfrowym wynikiem zajmują Micra (2,4 mln) oraz Primera (1,5 mln).

Do pierwszego miliona zaliczają się także egzemplarze sportowej wersji Juke NISMO, której produkcję w Sunderland rozpoczęto w 2012 roku. Ze statystyk sprzedaży wynika, że najpopularniejszym kolorem wśród nabywców modelu Juke w Europie jest czarny. Jest on również najchętniej wybieranym kolorem dodatków personalizujących wnętrze i nadwozie.

Juke pozostaje wielkim sukcesem handlowym Nissana — w 2017 roku w Europie sprzedano 95 000 egzemplarzy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News