Milimetry od tragedii. Niesamowity refleks kierowcy uratował mu życie

Milimetry od tragedii. Niesamowity refleks kierowcy uratował mu życie

Podaj dalej

Jak wskazują badania, całkowity czas reakcji do momentu rzeczywistego hamowania może wynosić nawet 1,5 sekundy. Niewielu kierowców potrafi reagować w czasie poniżej 0,8 sekundy.

Trudno wskazać górną granicę reakcji, gdyż ta zależeć może od tego czy kierowca jest zmęczony, jak dużo widzi przed pojazdem, czy jest zdekoncentrowany, w jakiej kondycji fizycznej się znajduje. Najlepsi kierowcy potrafią dostrzec niebezpieczną sytuacje znacznie wcześniej, niż kierowca jadący przed nimi.

Jazda samochodem bardzo często wymaga podejmowania szybkich decyzji i niejednokrotnie dobrego refleksu. Na drodze wszystko dzieje się szybko a o tym czy dojdzie do wypadku, mogą decydować ułamki sekund.

Tak było w tym przypadku. Pewien kierowca na drodze w okolicach Sankt Petersburga stracił panowanie nad wielotonowym zestawem. Naczepy przewróciły się i staranowały barierki energochłonne a następnie wypadły na sąsiednią część jezdni.

ITD zważyło potężny i gigantyczny silnik do lokomotywy

Na szczęście tam znajdował się kierowca, o wyjątkowym refleksie. Mężczyzna ocenił sytuację najprawdopodobniej chwilę wcześniej, i przytomnie uniknął zderzenia z sunącym wprost na niego TIR-em. Prawdopodobnie ten manewr uratował mu życie. Przebieg zdarzenia możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News