Międzynarodowy Komitet Olimpijski otrzymał od Toyoty flotę wodorowych sedanów Mirai

Międzynarodowy Komitet Olimpijski otrzymał od Toyoty flotę wodorowych sedanów Mirai

IOC – TOYOTA

Podaj dalej

Toyota przekazała flotę bezemisyjnych sedanów Mirai z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu. Decyzja ta wpisuje się w szeroko zakrojony plan Toyoty oparcia transportu ludzi i towarów podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 na technologiach wodorowych.

Toyota, Światowy Partner Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL), dostarczyła działaczom tej organizacji osiem sedanów Mirai na dzień przed Światowym Dniem Środowiska. Mirai to samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV), które nie emitują CO2 ani żadnych spalin, a jedynie wodę. Uroczystość przekazania samochodów miała miejsce w Domu Olimpijskim w Lozannie (Szwajcaria). To nowa siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL), zbudowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, która zostanie oddana do użytku 23 czerwca tego roku. Budynek został wyposażony w wiele ekologicznych rozwiązań i spełnia najbardziej rygorystyczne standardy dotyczące energii, materiałów i wody.

Na potrzeby nowych samochodów we flocie MKOL w nowej siedzibie Komitetu zostanie uruchomiona tymczasowa stacja tankowania wodoru – jako jedna z pierwszych w Szwajcarii. Stacja będzie produkowała i dystrybuowała wodór przy użyciu energii odnawialnej, co wpisuje się w politykę MKOL dotyczącą redukcji emisji CO2 wynikającej z jego działalności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News