Michelin znowu deklasuje rywali. Zwycięstwo w kolejnym ważnym teście

Michelin znowu deklasuje rywali. Zwycięstwo w kolejnym ważnym teście

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5

Podaj dalej

Michelin nie przestaje zachwycać w tym roku i po wygraniu prestiżowego testu w Wielkiej Brytanii, tym razem może pochwalić się sukcesem w sprawdzianie niemieckiego Auto Bildu.

Niemiecki magazyn motoryzacyjny wraz ze spadkiem temperatur za oknem postanowił sprawdzić opony przeznaczone na zimę. W testach skorzystano z opon 245/45 R18, a Michelin wystawił „do walki” model Pilot Alpin 5.

Opona Michelin Pilot Alpin 5

Jazda po suchym i mokrym na duży plus

Na start przeprowadzono testy na suchej nawierzchni i już tutaj Michelin rozpoczął swoje górowanie nad resztą stawki. W teście hamowania pokonał konkurencję o blisko dwa metry. Również w teście jazdy po suchej nawierzchni Michelin Pilot Alpin 5 uzyskał świetne wynik. Średnia prędkość przejazdu była jedną z najlepszych w kategorii. Pozwoliło to umocnić się Michelinowi na czele testu.

Michelin Pilot Alpin 5 świetnie spisał się również w mokrych warunkach. W teście hamowania znalazł się w czołówce z wynikiem 49,9 metrów. W teście jazdy uzyskał najlepszy rezultat z całej stawki, a co ważniejsze jako jeden z nielicznych pokonał także wynik opony letniej, która stanowiła wskaźnik.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Jazda po śniegu

Opona zimowa w głównej mierze ma pracować na śniegu, choć przy obecnych warunkach panujących w naszym kraju jej wszechstronność jest na wagę złota. Skoncentrujmy się jednak na typowo zimowych warunkach, gdzie Michelin odniósł kolejny sukces. Michelin Pilot Alpin 5 był najlepszy w teście hamowania na śniegu. W teście trakcji uzyskał bardzo dobry wynik. Podobnie było w teście jazdy po śniegu.

Co więcej świetne wyniki testów idą w parze z wytrzymałością opony. Tutaj Michelin nie miał sobie równych i testowana opona wytrzymała 47.970 km. Drugi model był aż o ponad trzy tysiące słabszy. Michelin Pilot Alpin 5 ma również jeden z niższych współczynników oporu toczenia, a w ekstremalnych warunkach nie generuje dużego hałasu.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Wynik mógł być tylko jeden

W końcowym werdykcie możemy przeczytać: Zwycięzca testu ma wysoki poziom przyczepności na śniegu oraz zapewnia dynamiczną jazdę na mokrej i suchej nawierzchni. Dodatkowo charakteryzuje się krótką drogą hamowania, bardzo niskim zużyciem i niskimi oporami toczenia.

Po raz kolejny testy i liczby pokazały, że Michelin jest w stanie stworzyć oponę, która deklasuje konkurencję bez względu na warunki rywalizacji. Biorąc pod uwagę wszechstronność Michelin Pilot Alpin 5 z pewnością sprawdzi się on na naszych drogach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News